Udostępnij

Czarna Herbata – Kombucha

Herbata-cud

Czarną herbatę od niepamiętnych czasów parzymy jako relaksująco-kojący napar, niosący za sobą ogrom korzyści zdrowotnych. Teraz odkrywamy ją w nowej odsłonie. Kombucha to jedyny w swoim rodzaju napój, który łączy innowację z błogosławieństwami natury… Powstaje on na skutek procesów fermentacji herbaty i cukru – wszystko za sprawą grzyba herbacianego, będącego zbiorem różnego rodzaju mikroorganizmów. Kombucha to bogactwo probiotyków, czyli dobrych bakterii, których potrzebuje nasz organizm.

Wywar długowieczności

Choć kombucha od niedawna na nowo świeci triumfy w świecie wellness, jej początki sięgają aż do czasów starożytnych. Ten wyjątkowy napój po raz pierwszy zaparzono w Chinach już 2000 lat temu, ale wkrótce rozprzestrzenił się do innych części Azji oraz i Rosji, gdzie stał się kultowy.Uważano, że picie fermentowanej herbaty wzmacnia odporność, uspokaja, przyspiesza metabolizm, a nawet prowadzi do długowieczności. W Indonezji kombuchę zaczęto nazywać “te ajaib”, czyli herbatą-cudem, ze względu na jej prozdrowotne, detoksykujące właściwości.

Samo zdrowie

Biotaniqe postanowiło wykorzystać niezwykły potencjał herbaty-cudu. Tak jak jej picie przywraca organizmowi równowagę, tak stosowanie kombuchy w codziennej rutynie pielęgnacyjnej zapewnia skórze naturalny detoks. Kombucha to bomba witamin z grupy B, kwasów organicznych oraz probiotyków, które sprawiają, że cera jest miękka, jednolita oraz wzmocniona. Jest skutecznym antyoksydantem, chroniącym przed działaniem negatywnych czynników środowiskowych, takich jak smog, spaliny czy pył. Dzięki temu przywraca cerze zdrowy wygląd oraz spowalnia procesy starzeniowe.

Naturalny wypełniacz zmarszczek

Dzięki procesowi fermentacji, czarna herbata staje się skuteczną bronią w walce z oznakami starzenia się skóry. Wnika do jej głębokich warstw, aby zapobiec szkodliwemu procesowi glikacji, który niszczy jej białka podporowe: kolagen i elastynę. Są one niezbędne do zachowania młodego wyglądu skóry, gdyż dbają o jej jędrność oraz sprężystość. Stosowanie kombuchy pozwala uzyskać efekt lipofillingu – to nieinwazyjny, naturalny wypełniacz zmarszczek. Cera staje się wygładzona, ujednolicona i widocznie upiększona. Jej działanie anti-aging to jednoczesna prewencja i kuracja odmładzająca.

Blask z natury

Kombucha doskonale sprawdza się w wydobywaniu blasku ze skóry oraz podkreślaniu jej naturalnego piękna. Badania wykazały, że regularne stosowanie produktów z kombuchą czyni cerę widocznie jaśniejszą, rozświetloną i nieskazitelnie czystą. Bogactwo zawartych w niej witamin i probiotyków odpowiada za wyrównanie kolorytu oraz poprawę struktury skóry. To składnik uniwersalny, działający na wielu poziomach. Cera jest dogłębnie nawilżona, gładka i świeża – niczym najlepsza wersja samej siebie. Makijaż staje się zupełnie zbędny!