Udostępnij

O PRAWIDŁOWYM DEMAKIJAŻU SŁÓW KILKA

PODSTAWA PIELĘGNACJI

Zastanawiasz się, dlaczego, pomimo sumiennej, codziennej i złożonej pielęgnacji wciąż nie możesz pozbyć się problemów z cerą? Chcesz, żeby twoja skóra wyglądała zawsze na świetlistą, gładką i świeżą? Kluczową rolę w pielęgnacji odgrywa demakijaż – jeśli jest niedokładny i nieefektywny, nie osiągniesz upragnionych efektów.

Ważne, aby cerę obciążać w jak najmniejszym stopniu, jak to możliwe. Jeżeli jednak preferujesz mocny makijaż i nie chcesz z niego rezygnować, postaraj się nie nosić go zbyt długo. Od razu po powrocie do domu zmywaj makijaż, a z pewnością rób to przed snem!

DEMAKIJAŻ ŁAGODNY I SKUTECZNY

Zamiast chusteczek wybierz waciki i komplet produktów, dzięki którym stworzysz wieloetapowy rytuał zmywania makijażu – chusteczki mogą być zbyt szorstkie i podrażniać skórę!

Pierwszym krokiem jest pozbycie się nie tylko makijażu z powierzchni skóry, a także mikrozanieczyszczeń. Lepiej niż zwykły produkt myjący zadziała odpowiedni produkt do makijażu – w szczególności żel micelarny. Delikatnie wmasuj go w skórę tak, aby podkład i cienie zaczęły się rozpuszczać. Powtarzaj ten krok, dopóki waciki po przetarciu skóry nie będą całkowicie czyste.

ŻELE MICELARNE

Żel Micelarny do Demakijażu Biotaniqe z linii Macro Cleansing usunie nawet mocny makijaż, a także wyciszy nadwrażliwą skórę.

Warto wypróbować też Węglowy Oczyszczający Żel Micelarny, który ma działanie detoksykujące lub Oczyszczający Żel Micelarny z linii Vit C Kontrola Wieku Biotaniqe, który ma właściwości antyoksydacyjne i energetyzujące.

Micele zadziałają jak magnes, przyciągając resztki sebum, makijażu i różnych zanieczyszczeń, które gromadzą się na skórze. Żel zastąpi także tonik, gdyż zneutralizuje pH skóry oraz zwęża pory.

Bardzo przydatna rada przy kosmetykach wodoodpornych albo innych bardziej „wytrzymałych” – usuwajcie je za pomocą olejków, które dużo szybciej je rozpuszczą niż woda!

DOGŁĘBNE OCZYSZCZANIE SKÓRY

Jeśli czujesz potrzebę jeszcze dokładniejszego oczyszczenia cery, użyj żelu myjącego albo peelingujące.

Dla skóry suchej i normalnej odpowiedni będzie lekki żel myjący – np. z linii Micro Purifying lub Pure Detox.

Skóra tłusta i mieszana skorzysta natomiast na złuszczeniu; Mineralny Peeling Gommage 2w1 Biotaniqe usunie mikrozanieczyszczenia, stonizuje i ukoi skórę, a Węglowy Peeling-Żel-Maska 3w1 to multifunkcyjny preparat peelingująco-detoksykujący.

NAWILŻANIE I ODŻYWIANIE

I na tym kończy się twój demakijaż… Oczywiście nie możemy pozostawić cery „nagiej” – po zabiegach potrzebne jest jej nawilżenie. Do tego stosujemy sera, kremy i, od czasu do czasu, maski. Im gęstsze i bogatsze w składniki odżywcze, tym lepiej!