Udostępnij

Piękne dłonie – wizytówka zadbanej kobiety

Pielęgnacja cery jest dla większości z nas priorytetem, jeśli chodzi o dbanie o siebie. Skupiając się jedynie na niej, zdarza się nam zapominać jednak, że nasze ciało również wymaga odpowiedniej troski. Dziś wyznacznikiem zadbanego wyglądu jest nie tylko twarz, ale i dotychczas marginalizowane w pielęgnacji dłonie.

Na szczególną uwagę zasługuje skóra dłoni. Nie bez powodu mówi się, że to dłonie stanowią naszą wizytówkę. Wykonujemy nimi większość codziennych czynności, na czym cierpi naturalna bariera ochronna ich skóry. Co więcej, to one zawsze są odsłonięte, a więc narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Ze względu na nieustanną styczność z drobnoustrojami, brudem czy kurzem, od czasu do czasu dłonie potrzebują detoksu. Warto więc regularnie wykonywać zabieg złuszczający, który dogłębnie je oczyści oraz zadziała antybakteryjnie. Wpłynie to korzystnie także na stan skóry twarzy, gdyż mamy naturalną skłonność do jej dotykania – im mniej bakterii na dłoniach, tym mniejsza szansa że przeniesiemy je na cerę. Eksfoliacja będzie stymulować również odnowę naskórka, aby dłonie wyglądały na świeże i zadbane.

Podobnie jak skóra twarzy, dłonie potrzebują skrupulatnego wypielęgnowania. Zadbane dłonie to nie tylko pomalowane paznokcie, ale i gładka skóra. To właśnie na dłoniach często ujawniają się oznaki wieku, nawet gdy twarz zachowuje młody wygląd. Należy więc dostarczać im dawkę składników aktywnych, które ochronią je przed negatywnymi skutkami działania takich czynników, jak słońce, detergenty czy chlorowana woda. Częste mycie dłoni (w twardej wodzie) również naraża je na wysuszenie i pękanie skóry. Dzieje się to w skutek zmywania z niej lipidów, które stanowią jej naturalną warstwę ochronną. Dla zachowania młodego, zdrowego wyglądu dłoni konieczne jest, aby codziennie stosować kremy nawilżająco-odżywcze i regularnie wykonywać intensywnie pielęgnujące zabiegi.

Biotaniqe z myślą o pielęgnacji skóry dłoni stworzył produkty, które zadbają o jej zróżnicowane potrzeby. To nowoczesne produkty najwyższej jakości, zastępujące drogie zabiegi SPA! W zależności od preferencji, możecie wybierać między Zabiegiem Nawilżającym, Zabiegiem Wygładzającym i Zabiegiem Detoksykującym. Zabieg Nawilżający to kuracja aloesowa, która przywróci skórze odpowiedni poziom nawodnienia, dogłębnie ją odżywi i pomoże odzyskać zdrowy, ujednolicony koloryt. Zabieg Wygładzający to przede wszystkim odmłodzenie rąk – zawarty w nim śluz ślimaka doskonale odżywia skórę, niweluje widoczność zmarszczek na dłoniach oraz działa napinająco. Zabieg detoksykujący wykorzystuje natomiast oczyszczające działanie węgla, a także jego właściwości regenerująco-rewitalizujące. Każdy z zabiegów to dwa kroki w dwóch saszetkach: pierwszy krok to peeling, który błyskawicznie wygładzi i odświeży skórę, natomiast drugi to pielęgnująca maska odżywcza, zapewniająca zdrowy wygląd. Wszystko po to, żebyście latem mogły pochwalić się pięknymi dłońmi!

ALOESOWY NAWILŻAJĄCY ZABIEG DO RĄK

to kompleksowa terapia, złożona z 2 kroków, dzięki której dłonie stają się wyjątkowo gładkie i dogłębnie nawilżone. Błyskawicznie gasi pragnienie suchej skóry rąk.

Efekty:

  • Dogłębne nawilżenie
  • Redukcja zaczerwienienia
  • Ukojenie podrażnień

WYGŁADZAJĄCY ZABIEG DO RĄK ZE ŚLUZEM ŚLIMAKA

to kompleksowa terapia, złożona z 2 kroków, dzięki której dłonie odzyskają zdrowy i młody wygląd. Błyskawicznie wygładza zmarszczki, napina skórę oraz wyrównuje jej koloryt.

Efekty:

  • Wygładzenie zmarszczek
  • Napięcie i ujędrnienie skóry
  • Równomierny koloryt i nawilżenie

WĘGLOWY DETOKSYKUJĄCY ZABIEG DO RĄK

to kompleksowa terapia oczyszczająco-nawilżająca złożona z 2 kroków. Błyskawicznie wygładza i rewitalizuje skórę dłoni, przywraca jej równomierny koloryt i odpowiednio nawilżenie.

Efekty:

  • Głęboki detoks i oczyszczenie
  • Regeneracja i wygładzenie
  • Równomierny koloryt i nawilżenie