Udostępnij

Jak chronić skórę po depilacji laserowej?

 

Planujecie depilacje laserowa albo jeszcze nie możecie się zdecydować? Nie wiecie jak to w sumie działa, czy jest bolesne, co potem?
Czytajcie dalej, a przeprowadzimy Was krok po kroku przez cały proces! 

Jak działa depilacja laserem i dlaczego warto?

Laser wytwarza światło, które wnika w skórę (powierzchniowo) i niszczy cebulki włosa. Dzięki temu, co naukowo dowiedzione, skutecznie usuwa owłosienie. Jest to najbardziej trwały zabieg depilacyjny – ale i najbardziej czasochłonny, bo wymaga kilku sesji.

Komu odradza się depilację laserową?

Przede wszystkim nie należy jej wykonywać przy chorobach skórnych (łuszczyca), ale i bliznach, skaleczeniach czy podrażnieniach. To inwazyjny zabieg, więc skóra nadreaktywna lub przesuszona źle go zniesie. Przeciwwskazaniem jest także ciąża, stosowanie leków z retinolem, a także światłouczulających suplementów czy leków. Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować kwestię przeciwwskazań ze specjalistą wykonującym depilację. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra powinna być czysta, gładka i nienatłuszczona. Przez jakiś czas przed zabiegiem nie chodzimy do solarium ani nie stosujemy samoopalacza, a przed samym zabiegiem golimy się maszynką (bez nakładania kremu depilującego, wosku czy pasty cukrowej do depilacji!) we właściwych miejscach. Skórę należy umyć i zostawić „nagą” – bez balsamu  ani olejku.

Co potem?

 

Depilacja laserowa to intensywny zabieg, który trzeba będzie powtórzyć kilka razy, aby był całkowicie skuteczny. Skóra powinna mieć kilka tygodni przerwy przed kolejną depilacją laserową. Po zabiegu normalne są zaczerwienienia i nadwrażliwość. Dlatego też trzeba dać skórze odpocząć – nie robić długich kąpieli, nie chodzić na saunę, basen czy do solarium. Bezwzględnie należy też unikać słońca i stosować pielęgnację przeciwsłoneczną. Lepiej postawić przy tym na wygodne, luźne ubrania, które nie będą drażniące.

Jak pielęgnować?

Po depilacji laserowej najważniejsze jest ukojenie, nawodnienie i odżywienie. Skóra będzie przewrażliwiona, więc lepiej wystrzegać się preparatów z alkoholem oraz peelingów (i scrubów, i kwasowych). Mogą one spowodować naruszenie bariery ochronnej. Zamiast tego zalecane są żele nawilżające z łagodzącymi substancjami, np. alantoiną, pantenolem czy aloesem. Niezastąpione będą też olejki, które zadziałają ochronnie, zapobiegając przesuszeniom oraz podrażnieniom.

Chcecie upewnić się, że wasza skóra po laserowej depilacji będzie miękka i gładka, a włoski nie będą wrastać?

 

Regenerujący Olejek Intymny od Biotaniqe to multifunkcyjny eliksir, który w  99%  pochodzi z naturalnych składników. Kombinacja oleju jojoba, z tamanu, z pestek moreli, słonecznika, słodkich migdałów oraz olejku herbacianego idealnie zmiękcza naskórek, łagodzi stany zapalne i dba o komfort skóry.