Udostępnij

5 miejsc, o których najczęściej zapominamy przy oczyszczaniu twarzy

Zabieg oczyszczania to fundament codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Bez odpowiedniego oczyszczenia nie możemy przejść do kolejnych kroków – tonizacji, nawilżenia i odżywienia.

Jak powinien wyglądać rytuał oczyszczający? Należy wykonywać go świadomie, z uwagą. Kluczowy jest demakijaż – po usunięciu resztek makijażu przechodzimy do mycia twarzy. Niezwykle skuteczną i zalecaną metodą jest dwuetapowe oczyszczanie. Polega ono na demakijażu, a następnie usunięciu jego resztek, przy użyciu innego preparatu. W ten sposób możemy mieć pewność, że wszelkie zgromadzone na powierzchni skóry i w jej porach zanieczyszczenia zostaną zlikwidowane.

Wiele z nas ma skłonność do automatycznego, szybkiego mycia. Skupiamy się w centrum twarzy (z naciskiem na strefę T), nie docierając do wielu miejsc, które również wymagają pielęgnacji. Sprawia to, że akumulują one brud, kurz, zanieczyszczenia z powietrza, pot i resztki kosmetyków. Z czasem rejony te stają się podatne na wypryski, a skóra jest zmęczona, zszarzała i podrażniona.

Które miejsca zaniedbujemy? I dlaczego właściwie powinnyśmy się na nich skoncentrować?

 

1) Linia włosów

 W tym rejonie mogą osadzać się pozostałości produktów do włosów, takich jak lakier czy odżywka bez spłukiwania. Niedokładne oczyszczanie sprzyja zapychaniu się porów i powstawaniu wyprysków. Na linii włosów często stosujemy również puder czy bronzer – każdego wieczora powinnyśmy dbać więc o solidny demakijaż tej okolicy.

2) Uszy

Wiele z was może to zdziwić, ale eksperci od pielęgnacji zalecają stosowanie kosmetyków do twarzy także w okolicach uszu (tylko z zewnątrz, oczywiście). Skóra uszu ma tę samą strukturę, co cera, a więc nie ma powodu, by jej nie pielęgnować. Zmaga się ona z takimi problemami, jak suchości czy wypryski (w szczególności z tyłu!). Dokładne oczyszczenie przyniesie wygładzenie i odświeżenie. Ponadto, podobnie jak w przypadku linii włosów, za uszami mogą pojawiać się niedoskonałości związane ze stosowanymi produktami do włosów – warto mieć to na uwadze.

3) Skronie

Podczas snu to właśnie skroniami ocieramy poduszkę, przez co zbierają się na nich zanieczyszczenia i kurz. Należy zapewnić im wymaganą troskę, dokładnie oczyszczając je przy okazji zarówno porannej, jak i wieczornej rutyny. Na skroniach często pojawiają się wypryski, a więc należy stosować odpowiednie preparaty, które będą im zapobiegać. Co więcej, trądzik w tym miejscu może być wynikiem odwodnienia! Picie dużych ilości wody także może być pomocne, a z pewnością nie zaszkodzi.

4) Brwi

Choć przykładamy dużą wagę do ich makijażu, nie zawsze pamiętamy o dokładnym oczyszczeniu skóry w tych okolicach. Ponieważ w ciągu dnia są one pokryte obciążającymi produktami, jak kredka czy pomada, każdego wieczora należy zadbać o demakijaż. Usunięcie resztek kosmetyków jest niezbędne w zapobieganiu niedoskonałościom i osłabieniu mieszków włosowych brwi.

5) Szyja

Należy pielęgnować ją dokładnie tak, jak całą twarz. Pomijanie szyi w codziennej rutynie sprawia, że szybko ujawni oznaki starzenia! Szczególnie istotne jest dogłębne oczyszczenie, jeśli przykrywamy ją choć trochę podkładem lub produktem rozświetlającym. W ten sposób zapobiegniemy wypryskom, ale i umożliwimy wchłonięcie składników aktywnych przez skórę w kolejnych etapach pielęgnacji. Szyja na dłużej zachowa młody i estetyczny wygląd.

Prawidłowa rutyna oczyszczania z Biotaniqe jest prosta, a zarazem efektywna. Rozpoczynamy ją od demakijażu, aby po całym dniu obciążania skóry kosmetykami pozwolić jej na oddech. Płyny micelarne łagodnie zmyją makijaż i oczyszczą twarz z nadmiaru sebum. Następnym krokiem jest oczyszczenie wykonane odpowiednim żelem myjącym, który wniknie głęboko w pory, wyciągając z nich zanieczyszczenia. Linie Aloe Vera, CBD Oil oraz Pure Detox od Biotaniqe oferują specjalistyczne produkty oczyszczające, które przywrócą skórze gładkość i zadbają o jej młody, promienny wygląd. Dokładnie wykonywana rutyna pielęgnacyjna z dnia na dzień przywróci cerze jednolity koloryt oraz zdrowy blask. Niezwykle istotne jest także stosowanie peelingów (raz lub dwa razy w tygodniu), by zapewnić skórze reset – złuszczenie martwego naskórka, odnowę komórek skóry i regenerację. Linia Pure Detox wykorzystuje absorbujące właściwości węgla aktywnego, aby wyciągnąć ze skóry toksyny i zniwelować wszelkie niedoskonałości. Twarz po takim zabiegu staje się nieskazitelna!