Udostępnij

5 zdrowych nawyków, które przywracają młodość

Jaka jest najlepsza recepta na młody wygląd? W skrócie: rytuały. Na nic nie zdadzą się doraźne zabiegi, chwilowe diety i spontaniczne zrywy fit stylu życia, jeśli na co dzień nie praktykujemy zdrowych nawyków. Nasza codzienna rutyna ma ogromny wpływ na to, jak się starzejemy – należy kierować się zasadą regularności oraz skrupulatności.

Jakie są nasze ulubione nawyki, z którymi dbamy o młodość ciała i ducha, a także skóry? Zdradzamy wam 5 sekretów, które odmienią waszą codzienność! 

  1. Rozciąganie i joga. Ruch na co dzień jest bardzo ważny. Nawet gdy nie lubimy sportu czy intensywnej aktywności fizycznej, warto zrobić coś odprężającego dla swojego ciała. Bez tego gromadzi się w nim dużo napięcia. Dlatego uwielbiamy spokojne ćwiczenia jogi czy stretchingu (zwłaszcza łączone z medytacją i świadomym oddechem). Nie tylko pozwalają rozciągnąć i zrelaksować mięśnie, ale do tego redukują stres… A stres zawsze odbija się na naszym wyglądzie! 

 

  1. Jakościowy sen. Wypoczętego wyglądu nie zapewni nam żaden krem ani zabieg – jedynym sposobem na wyspane oczy i promienną skórę jest zdrowy sen. Ważne jest więc zasypianie w sensownych godzinach, tak aby był on faktycznie głęboki i nieprzerywany. Istotna jest też regularna pora, wtedy organizm przyzwyczaja się do naturalnego rytmu. Przed pójściem do łóżka warto też odłożyć telefon i elektronikę, żeby uspokoić umysł – wtedy zaśniemy szybciej (ale też zdrowiej). Na skórę dobrze wpływa spanie na plecach, ponieważ wtedy nie ocieramy twarzy o poduszkę, a więc nie przyspieszamy procesów powstawania zmarszczek. 

 

  1. Codzienna pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna. Żeby pielęgnacja przynosiła efekty, musi być regularna i przemyślana – każdy kosmetyk spełnia swoją funkcję, o czym musimy pamiętać. Dlatego ważna jest kolejność: oczyszczenie, złuszczenie, tonizacja, nawilżenie (z odżywieniem i działaniem anti-aging). Wszystkie etapy pielęgnacji mogą wspomagać prewencję przeciwstarzeniową, jeśli dobierzemy produkty bogate w składniki aktywne takie, jak retinol, kwas hialuronowy, kwasy AHA czy antyoksydanty. Im szybciej o to zadbamy, tym lepiej! Priorytetowa jest ochrona przeciwsłoneczna, ponieważ promienie UV są najbardziej szkodliwe dla skóry – zarówno jeśli chodzi o zdrowie, jak i wygląd. Przyspieszają powstawanie zmarszczek, naruszają barierę ochronną cery, osłabiając ją. 

 

  1. Masaże twarzy. Z biegiem lat skóra produkuje mniej elastyny oraz kolagenu, na skutek czego staje się mniej jędrna i odporna, a owal twarzy opada. Warto więc zadbać o jej wymodelowanie. Jak to zrobić? Furorę ostatnio robią zabiegi, które mają na celu poprawienie owalu twarzy. Wykonuje się je specjalnymi rollerami, kryształami, a zwłaszcza narzędziem gua sha (płytką jadeitową). Masaż twarzy takimi narzędziami pobudza przepływ limfy, niweluje obrzęki i opuchlizny, a z czasem przynosi widocznie upiększające, odmładzające efekty. 

 

  1. Suplementy. Dieta jest jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na jakość naszego życia. Często zapominamy, że zdrowe odżywianie nie ma jedynie zapewnić pięknej sylwetki. To nie kwestia próżności, a zdrowia. Kluczowe jest, by nasz organizm każdego dnia dostawał wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. Ma to również ogromny wpływ na wygląd i młodość naszej skóry. Suplementowanie antyoksydantów, witamin i kwasów tłuszczowych pozwala uzyskać cerze zdrowy blask, spowalnia procesy starzeniowe oraz wpływa na koloryt i strukturę skóry. Oczywiście, suplementy nie zastąpią zdrowej diety – ale mogą ją wspomóc! 

 

Zacznijcie wprowadzać te nawyki już dziś, a z czasem podziękujecie sobie za dyscyplinę!