Udostępnij

Czy krem pod oczy jest nam potrzebny?

Krem pod oczy to produkt, który budzi wiele dyskusji. Są tacy, którzy uważają go za zbędny element pielęgnacji, „mniejszą i droższą wersję kremu do twarzy”. Są też tacy (jak my), którzy są zdania, że dobrze dobrany krem pod oczy może zdziałać bardzo dużo dobrego dla skóry! 

Dlaczego? Przekonamy was.

Skóra wokół oczu cechuje się swoją specyfiką – jest zupełnie inna niż na reszcie twarzy, np. czole, nosie czy polikach. Przede wszystkim jest delikatniejsza i bardzo cienka. Sprawia to, że produkty przeznaczone do całej twarzy mogą być dla niej drażniące. Co więcej, nasze oczy są niezwykle wrażliwe – trzeba mieć to na uwadze, gdy dobieramy krem, który będzie miał z nimi bliską styczność. Do stosowania pod oczy mogą nie nadać się niektóre kremy odmładzające (zawierające mocne, głęboko penetrujące skórę składniki), a także produkty zawierające barwniki oraz zapachy. Choć cera prawdopodobnie będzie dobrze je tolerować, cienka skóra wokół oczu będzie podatna na przesuszenia, a oczy – na łzawienie. 

Pielęgnacja pod oczami, jak i wokół nich, ma spełniać inne funkcje niż pielęgnacja całej twarzy. Przeważnie będzie nakierowana na zlikwidowanie opuchlizn oraz cieni, z którymi nie zmagamy się gdzie indziej. Kremy pod oczy są bogate w składniki, których zabraknie w innych kremach – np. kofeinę, wyciąg z rumianku, świetlik czy ekstrakt z herbaty. Rozjaśniają one cienie i łagodzą obrzęki pod oczami, sprawiając że twarz wygląda na wypoczętą i młodą. 

Skóra wokół oczu jest bardziej narażona na przesuszenia oraz podrażnienia – właśnie ze względu na jej delikatną strukturę. Jeśli te rejony są u nas szczególnie wrażliwe, to warto postawić na krem pod oczy o intensywnie odżywczym i nawilżającym działaniu. Tak treściwe produkty mogą być zbyt ciężkie do stosowania, np. w strefie T (skłonnej do przetłuszczeń i świecenia się). Dlatego też uzasadnione jest dobranie innego kremu do twarzy, a innego kremu pod oczy. 

Wokół oczu najszybciej uwidaczniają się oznaki starzenia – zmarszczki mimiczne („kurze łapki”), linie, nierówności. Jako pierwsze pojawiają się tam także symptomy zmęczenia, zwłaszcza w formie worków pod oczami. Konieczna jest więc pielęgnacja, która skoncentruje się na walce z konkretnymi problemami i będzie działać szybko. Wyspecjalizowany krem pod oczy powinien być bogaty w witaminy oraz inne składniki aktywne o właściwościach odmładzających i upiększających, a zarazem nie naruszą naturalnej bariery skóry. W Biotaniqe stworzyliśmy wyjątkowe kremy pod oczy: m.in. na bazie jadu żmii (którego działanie przypomina odmładzającą botulinę), naturalnej czarnej herbaty (będącej skutecznym antyoksydantem), koreańskiej receptury z wyciągiem z perły (która wspaniale rozświetla), filtrowanego śluzu ślimaka czy witaminy C. Każdy z nich ma unikatowe właściwości – ale wszystkie pięknie rozjaśnią wasze spojrzenie! 

Krem pod oczy nie zawsze jest niezbędny… ale ten właściwy może wizualnie odmłodzić waszą skórę o wiele lat!