Udostępnij

DLACZEGO NOC TO NAJLEPSZA PORA DLA PIELĘGNACJI?

Po całym dniu walki z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce, wiatr, wolne rodniki i brud, skóra potrzebuje odpoczynku i odżywienia. W ciągu dnia przyjmuje ona funkcję obronną, a noc jest dla niej czasem odbudowy – nie możemy więc pozostawić jej samej sobie. Gdy śpimy, w naszej skórze zachodzą procesy detoksu, regeneracji, nawilżenia i dotlenienia. Pracuje ona całą noc, jednak to my odpowiadamy za to, aby wspomóc ją odpowiednimi substancjami odżywczymi, żeby zapewnić jej siły na zmagania kolejnego dnia.

Skóra już po godzinie 17-18 przestawia się na działanie w trybie nocnym – wtedy przechodzi z funkcji obronnej na detoksykacyjną. To najlepszy czas na powierzchniowe oczyszczenie cery, dostosowane do jej potrzeb: delikatnymi płynami, mleczkiem lub peelingiem. Istotny jest dokładny demakijaż, który pozostawi skórę czystą i podatną na wchłanianie substancji odżywczych w nakładanych później kremach.

Krem należy nałożyć około godziny 22, aby skóra jak najlepiej przyswoiła zawarte w nim substancje odżywcze. Do tego nada się bogaty w składniki aktywne Intensywnie Regenerujący Krem/Maska na Noc z filtrowanym śluzem ślimaka – to skoncentrowana maska naprawcza, która działa przez całą noc! Wspomaga ona procesy naprawcze skóry, dzięki zawartemu w niej śluzowi ślimaka o silnych właściwościach regeneracyjnych i nawilżających. Dla posiadaczek cery tłustej odpowiedni będzie Węglowy Regulujący Krem/Maseczka na Noc, który działa przede wszystkim antyoksydacyjnie i detoksykująco, zapobiega niedoskonałościom i matowi cerę.

Substancje zawarte w odżywczych kremach na noc wchłaniane są najsilniej w późnych godzinach nocnych: około 1-3 temperatura ciała znowu wzrasta, organizm pozbywa się toksyn, przyswaja składniki aktywne, przeprowadza proces dotlenienia i uelastycznienia tkanek skóry.

Na równi z pielęgnacją twarzy należy traktować pielęgnację skóry wokół oczu – jest ona najdelikatniejsza i potrzebuje naszej troski. To tam najszybciej uwidaczniają się pierwsze oznaki starzenia. W nocy, kiedy skóra się uelastycznia, również przeciwstarzeniowe kremy pod oczy zadziałają najskuteczniej. Liftingujący Krem pod Oczy do cery dojrzałej z linii Terapia Śluzem Ślimaka Biotaniqe wymodeluje kontur oka, zredukuje opuchliznę i cienie pod oczami, nadając twarzy młody wygląd. Intensywne działanie odmładzające charakteryzuje także Odmładzający Krem pod Oczy z serii Vit C Kontrola Wieku z Biotaniqe, który pobudza procesy naprawcze skóry i napina ją, spowalniając starzenie się jej komórek.

Procesy naprawcze kończą się o godzinie 7 rano – wtedy ciało przestawia się na rytm dzienny. Po przebudzeniu należy oczyścić ją z pozostałości nałożonych na noc produktów, które już spełniły swoje funkcje, a następnie nałożyć lekki krem nawilżający. Wtedy jest ona w pełnej gotowości na cały dzień! Nie lekceważ więc pielęgnacji nocnej i zadbaj o to, aby była ona przemyślana oraz regularna. Budź się codziennie z piękną, wypoczętą i naturalnie promienną skórą!