Udostępnij

ESENCJA I SERUM – Z CZYM TO SIĘ JE?

Nie od dziś wiadomo, że Koreanki słyną z doskonale gładkiej, odżywionej i młodej skóry. Ogromną rolę w azjatyckiej pielęgnacji odgrywa wieloetapowy, kompleksowy rytuał, na który składają się zróżnicowane produkty o wyjątkowych formułach.  W Biotaniqe cenimy sprawdzone rozwiązania koreańskie i chcemy przedstawiać je Polkom. W tym artykule dowiecie się o uwielbianych w świecie Korean Beauty produktach – esencji oraz serum.

W odżywczym rytuale pielęgnacyjnym pierwszym krokiem jest esencja. Pełni funkcję nawadniająco-nawilżającą, zatem powinna być nakładana na oczyszczoną twarz tuż przed zastosowaniem serum (ewentualnie również maski) oraz kremu. Jej delikatna, wodnista konsystencja sprawia, że z łatwością wnika w skórę. Sens stosowania esencji najlepiej wyjaśniła Charlotte Cho, ekspert w świecie koreańskiej pielęgnacji, porównując skórę do gąbki, która najlepiej chłonie wodę, jeśli wcześniej ją zwilżymy. Podobnie jest z cerą: po nawodnieniu esencją dużo efektywniej skorzysta ze składników aktywnych pochodzących z serum czy kremu. Odmładzająca Esencja Nawilżająca z linii Korean Beauty Biotaniqe działa jednak multifunkcyjnie – dzięki zawartości Koreańskiego Kwiatu Lotosu oraz fermentowanych ziół z wyspy Jeju, a także mlecznej, lecz lekkiej formule, intensywnie nawilży, a także rozświetli i odmłodzi skórę. Po zastosowaniu esencji jest ona gotowa na kolejny zabieg odżywczy!

Swoistym boosterem rutyny pielęgnacyjnej jest serum. Jest to produkt, który dobieramy do szczególnych potrzeb naszej cery. To ono pomaga nam zwalczyć konkretne problemy skórne, takie jak przebarwienia, przesuszenia czy zmarszczki. Lekka konsystencja czyni je podobnym do esencji, jednak działanie serum jest bardziej kompleksowe i intensywne, a więc stosujemy je w ramach kolejnego kroku. To skoncentrowany zabieg, wzbogacający skórę w moc substancji aktywnych. Serum Liftingujące z linii Korean Beauty Biotaniqe jest niczym koktajl młodości o właściwościach liftingujących. Dzięki zawartości fermentowanych ziół z wyspy Jeju oraz śluzu ślimaka, działa przeciwstarzeniowo, wygładzając zmarszczki i poprawiając owal twarzy. Wystarczy kilka kropel, aby ujędrnić i intensywnie nawilżyć skórę!

Korean Beauty Biotaniqe to nowa jakość polskich kosmetyków inspirowanych Koreą Południową. Nasi specjaliści stworzyli unikatową serię produktów, która wykorzystuje rozwiązania koreańskiego świata piękna, jednocześnie dostosowując je do odmiennych potrzeb oraz oczekiwań Polek. Zbuduj swój własny Rytuał Piękna z tą wyjątkową linią odmładzającą.