Udostępnij

Face Lift tylko z pielęgnacją? Z nowymi technologiami to możliwe!

Skóra dojrzała potrzebuje więcej

Z biegiem lat nasza skóra ewoluuje – tak jak my. Wciąż się zmienia, a z każdym kolejnym rokiem wymaga coraz więcej. Zmniejsza się produkcja kolagenu, kwasu hialuronowego czy elastyny, odpowiadających za jędrność, nawodnienie i gładkość. Wskutek procesów starzeniowych staje się mniej odporna, a za to bardziej wiotka, podatna na zmarszczki oraz przesuszenia. Kluczowe jest, aby nie została pozostawiona sama sobie w walce z wyzwaniami, które napotyka. Niezwykle ważne jest zapewnienie jej w tym okresie wsparcia i zaspokojenie jej szczególnych potrzeb.

Zabiegi anti-aging bez ingerencji chirurga

Przez wiele lat panowało przekonanie, że młody, rozświetlony wygląd skóry u kobiet dojrzałych można uzyskać tylko z pomocą chirurga albo medycyny estetycznej. Wydawało się, że przedłużenie młodości cery było osiągalne wyłącznie dla osób z bogatych środowisk i gwiazd czerwonych dywanów. Wraz z rozwojem technologii pielęgnacyjnych i zwiększoną świadomością wśród konsumentek, świat beauty and wellness odnalazł innowacyjne sposoby na spowolnienie, a nawet odwrócenie niektórych procesów starzeniowych z pomocą klasycznych kosmetyków do pielęgnacji – esencji, serum, maski czy kremu. Dziś wiemy, że zadowalające rezultaty można uzyskać bez konieczności zabiegów liftingujących czy zastrzyków odmładzających. Co więcej, pielęgnacja anti-aging dla wielu kobiet jest preferowaną metodą odmłodzenia, jako że niesie za sobą mniejsze ryzyko niż zabiegi chirurgiczne czy wizyty w gabinetach medycyny estetycznej, a do tego pozwala uzyskać naturalnie młody wygląd zamiast przysłowiowego efektu „maski” czy ingerowania w rysy twarzy.

„Złota piątka” pielęgnacji odmładzającej

W pielęgnacji skóry dojrzałej widoczne rezultaty przyniosą tylko produkty zaawansowane, stworzone przez najwyższej klasy specjalistów, aby radzić sobie z unikalnymi problemami spowodowanymi przez procesy starzeniowe. Kosmetyki anti-aging powinny działać holistycznie i odpowiadać na złożone potrzeby cery dojrzałej na co najmniej 5 sposobów: poprawić owal twarzy (efekt face lift), przywrócić jędrność i elastyczność skóry, wypełnić zmarszczki i bruzdy, niwelować przebarwienia, a także dbać o odpowiedni poziom nawilżenia. Ta „złota piątka” to najważniejsze elementy, odpowiadające za młody wygląd twarzy.

Kosmetyczny potencjał technologii liposomowej

Biotaniqe, z myślą o fundamentalnych wyzwaniach, z którymi zmaga się skóra dojrzała, stworzyło linię LIFT INFUSION. Linia LIFT INFUSION wykorzystuje połączenie najskuteczniejszych składników aktywnych o udowodnionym działaniu odmładzającym z innowacyjnym zastosowaniem liposomów. To zaawansowany program pielęgnacji naprawczej, opartej na technologii infuzji składnika aktywnego przez barierę naskórka za pomocą Liposomów Nowej Generacji. Czym są liposomy? To cząsteczki lipidowe (liposom jest połączeniem słowa „lipo”, czyli tłuszcz, ze słowem „soma”, czyli ciało), będące nośnikami, transportujące roztwory lub zawiesiny wodne wszelkiego rodzaju substancji. Błona tych mikrokapsułek pozwala chronić zawarte w nich substancje aktywne, aby mogły dotrzeć do organizmu. Liposomy stosowane w pielęgnacji zwiększają efektywność kosmetyków, ponieważ pozwalają substancjom tym dotrzeć w głąb skóry w wysokim stężeniu i utrzymać ich odpowiedni poziom w skórze. Liposomy Nowej Generacji to opatentowany i całkowicie nowatorski system transportujący zamknięte wewnątrz kapsułek wyselekcjonowane substancje czynne w głąb skóry, aby działały jeszcze skuteczniej i dłużej. Roślinne kapsułki nowej generacji w odróżnieniu od „zwykłych” liposomów zostały naładowane dodatnio, dzięki czemu komórkowa biodostępność zamkniętego w nich składnika jest znacznie wyższa. W rezultacie z potężną mocą przeciwdziałają kluczowym oznakom starzenia.

Podwyższona skuteczność potwierdzona laboratoryjnie

Liposomy, jako nośnik substancji aktywnych w skórze, są innowacyjnym „boosterem” pielęgnacyjnym. To partnerzy i sojusznicy składników odżywczych, zawartych w kosmetykach. Chronią te składniki przed ulotnieniem się i rozkładem, pozwalając im dotrzeć do głębokich warstw skóry w możliwie największym stężeniu. W ten sposób naturalnie potęgują działanie produktu i przynoszą bardziej widoczne efekty.  Ich właściwości zostały naukowo potwierdzone, co sprawia że stają się coraz popularniejsze w branży kosmetycznej. Liposomy przede wszystkim przyspieszają wnikanie substancji czynnych, które w sobie mieszczą, do wnętrza skóry. Substancje te wnikają nie tylko szybciej, ale i głębiej oraz intensywniej. Skóra świetnie toleruje liposomy, jako że naturalnie się z jej warstwą rogową. Wspierają procesy odżywcze i regeneracyjne, będące fundamentem pielęgnacji anti-aging.

Podstawy liposomowej terapii anti-aging

Linia LIFT INFUSION z Biotaniqe w pełni wykorzystuje potencjał liposomów, dzięki zaawansowanej technologii Liposomów Nowej Generacji. Ten nowatorski system sprawia, że produkty z LIFT INFUSION potęgują działanie kosmetyków w jeszcze większym stopniu niż gdyby zawierały zwykłe liposomy. Ponieważ liposomy są cząsteczkami delikatnymi, należy je odpowiednio chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Produkty liposomowe stosuje się zatem na noc – również dlatego, że właśnie w nocy, w trakcie snu, skóra przeprowadza procesy regeneracyjne i intensywnie wchłania substancje odżywcze z produktów. Biotaniqe, uwzględniając specyfikę liposomów, oparło linię LIFT INFUSION na produktach, które są przeznaczone przede wszystkim do stosowania w nocy, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Na LIFT INFUSION składa się Liposomowy Krem Naprawczy, Liposomowy Krem Regenerujący, Liposomowy Ujędrniający Krem pod Oczy oraz Liposomowe Serum Liftingujące.

Wybierz swojego bohatera

Każdy z produktów z linii LIFT INFUSION Biotaniqe zawiera inne, unikatowe substancje aktywne, ale wszystkie produkty łączy liposomowa technologia, będąca u ich podstaw, oraz silne właściwości anti-aging.  Krem Naprawczy opiera swoje działanie na ceramidach i retinolu, dzięki czemu intensywnie wspomaga odnowę komórek skóry, ujędrnia i zapobiega wiotczeniu skóry. Krem Regenerujący przeciwdziała kluczowym oznakom starzenia się skóry: poprawia jej gęstość, przeciwdziała wiotczeniu i utracie właściwego owalu twarzy. Jego skład to, m.in. ceramidy oraz 24k złoto, które silnie regenerują dojrzałą cerę. Serum Liftingujące z ceramidami, kwasem ferulowym i multi-peptydem cofa oznaki upływającego czasu: daje odczucie natychmiastowego spłycenia zmarszczek i wygładzenia skóry, intensywnie ją ujędrnia i doskonale nawilża. Ujędrniający Krem pod Oczy opiera się na podobnych składnikach do serum, dzięki czemu dba o młody wygląd skóry pod oczami, a do tego został wzbogacony o Pigment Soft Glow™, który w jednej chwili optycznie odświeża spojrzenie. Wdrażając do codziennej rutyny produkty LIFT INFUSION, już po krótkim czasie stosowania zobaczycie efekty na waszej skórze.