Udostępnij

Gadżety, bez których nie wyjdziesz z domu w tym roku!

2020 rok nareszcie dobiegł końca! Przez te 12 miesięcy zmieniło się tak wiele, że aż trudno przypomnieć sobie, jak żyliśmy wcześniej. 2021 rok to czas nowego początku – wkroczenia w przyszłość. Da się to odczuć w masowej, globalnej skali. Zagrożenie wirusem, ograniczenia w kontakcie, zawirowania polityczne, rozruchy społeczne i stres… Nasze myślenie i priorytety się zmieniły. Przeniknęło to naszą codzienność.

Jest kilka rzeczy, bez których nie będziemy chciały wyjść z domu w 2021 roku. Jak wygląda ten odmieniony, nowoczesny niezbędnik?

1.      Odkażacz do rąk + maseczka. To aktualnie podstawowa zawartość naszej torebki. Warto zaopatrzyć się w odkażacz w żelu lub płynie do rąk, a do tego spray antybakteryjny, którym można spryskiwać zanieczyszczone powierzchnie. Jeśli chodzi o maski – lepiej mieć kilka jednorazowych sztuk maseczek chirurgicznych w zapasie. Bardzo ważne, aby zachować higienę i regularnie je wymieniać.

2.      Krem do rąk. Teraz jest nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nieustanne odkażanie i mycie dłoni sprawia, że są one podrażnione, popękane i podatne na przesuszenia. Stosowanie preparatów antybakteryjnych jest konieczne, jednak narusza naturalną barierę ochronną naszej skóry. Dla jej odbudowania idealnie sprawdzi się Naturalny Aloes do Rąk w Kremie od Biotaniqe. Jego działanie jest oparte na soku z aloesu, który dogłębnie odżywia i regeneruje skórę, przynosząc jej ukojenie. Jest niczym łagodzący okład na zaczerwienione, szorstkie dłonie. Dzięki ultralekkiej konsystencji, łatwo go stosować w każdej chwili – nie pozostawia tłustego filmu i natychmiastowo wchłania się w skórę.

3.      Mgiełka do twarzy. W codziennym życiu wiecznie jesteśmy w biegu – dom, praca, siłownia, spotkania, obowiązki, przyjemności… Nie zawsze mamy chwilę, żeby odświeżyć makijaż. Po paru godzinach zaczyna on spływać, nasza twarz się świeci, a my czujemy się mniej świeżo. Na  ratunek przychodzą mgiełki do twarzy. Kilka sekund, kilka psiknięć i od razu jesteśmy orzeźwione! Toniki od Biotaniqe (Regulujący Tonik Oczyszczający z linii CBD oil oraz Różany Tonik Oczyszczający) są w wygodnym sprayu, dzięki czemu idealnie spełnią się w roli mgiełki! A do tego mają właściwości pielęgnacyjne – przywracają skórze równowagę i delikatne nawilżenie.

4.      Butelka z filtrem. Czego nauczył nas 2020? Przede wszystkim tego, że wszyscy jesteśmy za siebie wzajemnie odpowiedzialni. Bardziej niż dotychczas zaczęliśmy skupiać się na środowisku – jednorazowe sztućce, naczynia, plastik odchodzą w zapomnienie. Podstawowym krokiem do przyczynienia się do pozytywnej zmiany jest filtrowanie wody. Zamiast regularnego kupowania plastikowych butelek (i niepotrzebnego wydawania pieniędzy), lepiej zaopatrzyć się w butelkę z filtrem do wody. Dzięki temu nieważne gdzie jesteśmy, będziemy miały dostęp do czystej wody. Pomożemy nie tylko środowisku, ale i naszemu organizmowi! Plus: warto nosić też ze sobą własny kubek do kawy, aby w kawiarni nie brać tych jednorazowych.

5.      Słuchawki. Hasło 2021 roku jest proste: interesuj się. Trudne wydarzenia globalne w ostatnim czasie sprawiają, że coraz bardziej dostrzegamy znaczenie tych słów. Co mają wspólnego ze słuchawkami? Zaczęliśmy masowo słuchać wiadomości, radia i podcastów. Słuchawki kojarzą się już nie tylko z muzyką. W długich trasach, ale i w codziennej drodze do pracy, towarzyszą nam audycje internetowe, które często otwierają oczy. Szukamy już nie tylko krótkich rozrywkowych form – chcemy wiedzieć więcej o problemach społecznych, polityce, nauce i przyszłości świata. Słuchawki to totalny must-have, z którym każda chwila poza domem może być rozwojowa.