Udostępnij

Higiena intymna na co dzień – jak dobrze znacie swoje ciało?

Higiena intymna to często pomijany temat – niewiele z nas głośno o niej mówi. Nasze sfery intymne są szczególnie wrażliwe, a ich pielęgnacja jest podstawą naszego komfortu we własnym ciele. Mamy więc dla was kilka porad, jak zadbać o kobiece rejony.

 

W pielęgnacji intymnej nie potrzeba wiele. Pamiętajmy o tym, że są to miejsca delikatne. Zarówno brak higieny, jak i jej nadmiar mogą spowodować szkody. Aby uniknąć infekcji, podrażnień i przesuszeń, przede wszystkim stawiamy na łagodne płyny myjące. W intymnych rejonach nie stosujemy peelingów, kwasów czy innych inwazyjnych zabiegów. To pielęgnacja jeszcze bardziej wysublimowana niż ciała, a nawet twarzy – najlepiej zachować w niej absolutny minimalizm.

 

Jak dobrać odpowiedni preparat do higieny intymnej? Szukamy takich, które są jak najbardziej łagodne dla tych delikatnych sfer. Kobiety ze względu na różne czynniki (jak np. miesiączka, wahania hormonalne), narażone są na zaburzenia pH rejonów intymnych, a często nawet infekcji. Woda i mydło nie wystarczą, by przywrócić skórze odpowiednie pH – co więcej, mogą jej zaszkodzić. Również zwykłe żele do ciała nie są odpowiednie dla wrażliwych miejsc, gdyż często zawierają silne substancje oczyszczające, wpływające na naturalną harmonię skóry. Najlepszym wyborem będzie specjalistyczny preparat: płyn do higieny intymnej, który nawilży, ukoi i zapewni równowagę.

Co istotne, taką pielęgnację zawsze stosujemy zewnętrznie! Nie chcemy ingerować w naturalne funkcjonowanie okolic intymnych. Należy myć je raz lub dwa razy dziennie – częstsze oczyszczanie może prowadzić do podrażnień. Lepiej unikać produktów pieniących się (z detergentami), o silnych zapachach i zawierających barwniki. Im prostszy, bardziej naturalny skład, tym bezpieczniejszy będzie do stosowania dla naszej skóry.

Poznajcie wyjątkowe żele do higieny intymnej z linii Biotaniqe Ecologiq. To produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. Tworząc kosmetyki skierowane do najwrażliwszych kobiecych sfer intymnych, wiedzieliśmy co jest dla nas najważniejsze: dermatologicznie przebadane formuły, wysokiej jakości składy oraz komfort użytkowania. Bezpieczeństwo zawsze jest naszym priorytetem. Nawilżająca emulsja do higieny intymnej z wyciągiem z aloe vera oraz Regenerujący żel do higieny intymnej z ekstraktem z rumianku są prawdziwymi „game changers”. W 98% ich skład jest pochodzenia naturalnego, są wegańskie, antybakteryjne, a do tego przetestowane ginekologicznie przez specjalistów.  Dbają one o oczyszczenie oraz przywrócenie właściwego pH, przynoszą odświeżenie i komfort, a do tego koją delikatną skórę.

Dbanie o rejony intymne to jednak nie tylko pielęgnacja kosmetykami, a przede wszystkim sposób, w jaki traktujemy własne ciało. Podstawą higieny są codzienne prysznice – będą dla nas zdrowsze niż gorące kąpiele, które mogą prowadzić do przesuszeń i naruszenia bariery ochronnej skóry. Do mycia nie stosujemy gąbek ani myjek, które są siedliskiem bakterii. Wystarczą czyste dłonie. Również temperatura jest istotna – nie za zimna, nie za gorąca. Jak najdelikatniej!

Środki higieniczne też nie są bez znaczenia dla higieny intymnej. To ważna kwestia, dotycząca wielu z nas. Gdy stosujemy podpaski, tampony czy wkładki, powinny być jak najlepszej jakości. Sztuczne i perfumowane będą podrażniać skórę, a nawet powodować oparzenia. Produkty te powinny być neutralne i naturalne. Na co dzień ważne jest z kolei, by nosić bieliznę, w której możemy oddychać: bawełnianą, nieobcisłą, dopasowaną. Sztuczne tkaniny i ciasne ubrania także mogą przyczyniać się do dyskomfortu wrażliwych stref intymnych.