Udostępnij

JAK PRAWIDŁOWO APLIKOWAĆ KOSMETYKI?

Każda kobieta z upływem lat kształtuje swoją własną rutynę pielęgnacyjną – metodą prób i błędów szuka rytuału, który będzie idealnie dopasowany do jej skóry. Przy kosmetykach, które nakładamy na twarz, liczy się jednak nie tylko sam produkt, lecz także jego sposób aplikacji. Jak więc prawidłowo je stosować?

SERUM

Najpierw podstawy – zanim nałożymy krem, warto zastosować serum; produkt o wodnistej konsystencji naszpikowany składnikami aktywnymi. Kilka kropli substancji nakładamy bezpośrednio z pipety na oczyszczoną, „nagą” skórę – aby mogła ona wchłonąć serum. Delikatnie rozprowadź je po całej twarzy opuszkami palców; uważaj, żeby nie nałożyć za dużo produktu. Przed wchłonięciem możesz lekko postukać twarz opuszkami palców, co wspomoże serum spenetrować skórę. Biotaniqe stworzył 5 serum o zróżnicowanych właściwościach, nakierowanych na szczególne potrzeby cery – z filtrowanym śluzem ślimaka, witaminą C oraz AlgaSkin2 zapewniającym ochronę przed smogiem.

KREM POD OCZY

Skóra wokół oczu jest najdelikatniejsza – dlatego przy nakładaniu kremów pod oczy i w ich okolicach musimy być najbardziej uważne. Zazwyczaj największą wagę przykładamy do produktów o działaniu przeciwstarzeniowym – Biotaniqe oferuje 3 rodzaje kremów pod oczy, które mają właściwości odmładzające, liftingujące i rozświetlające. Okolice oczu często zdradzają nasz wiek, warto więc dbać o ich delikatną skórę. Krem powinien być nakładany małymi punktami pod oczy i dookoła nich, a następnie bardzo łagodnie wklepany. Najlepiej użyć do tego serdecznego palca, który najmniej obciąży skórę przy aplikacji. Omijamy powieki!

KREM DO TWARZY

Krem do twarzy to najważniejszy krok pielęgnacji. Powinien być stosowany rano i wieczorem, a czasem nawet częściej. Zawsze nakładaj krem czystymi dłońmi, szczególnie, jeśli używasz kremu w słoiku, ponieważ nie chcesz, aby dostały się do niego bakterie i zanieczyszczenia, które później przeniosą się na twoją twarz. Zaaplikuj punktowo krem, a następnie wmasuj go okrężnymi ruchami (w górę) w skórę – ważne, aby nie robić tego w dół, ponieważ może to wpłynąć na opadanie owalu twarzy i tworzyć zmarszczki. Unikaj skóry pod oczami. Nie bój się grubszej warstwy, w szczególności, kiedy nakładasz krem na noc.

Przy każdym produkcie przestrzegaj kilku zasad: postępuj delikatnie ze skórą, nie naciągaj jej, odczekaj kilka minut przed nałożeniem kolejnej warstwy i stosuj kosmetyki w kolejności od najlżejszych do najcięższych (konsystencją). Nie zaniedbuj też szyi i dekoltu – one potrzebują opieki tak samo, jak skóra twarzy!