Udostępnij

MAJÓWKA W DOMU – RELAKS ABSOLUTNY

Z nadejściem wiosny i zbliżającym się weekendem majowym zadajemy sobie jedno pytanie: jak spożytkować tę piękną pogodę i wolny czas? Z pewnością atrakcyjną propozycją jest wyjazd w cieplejsze miejsca, za granicę czy do kurortu, jednak nie zawsze mamy tę możliwość – bardzo często urlop spędzamy w domu. Nie oznacza to jednak, że ten weekend nie może być wyjątkowy!

Weekend spędzony „u siebie” może być równie produktywny i wyszukany, co wyjazd w obce miejsce – wystarczy, że znajdziemy ciekawe propozycje. Nawet, jeśli już od wielu lat mieszkamy w tym samym mieście i wydaje się, że nie dzieje się w nim już nic ciekawego i zaskakującego, zawsze jest coś do obejrzenia. Możesz poczuć się jak turystka, która odwiedza je po raz pierwszy – pójdź do muzeum, w którym jeszcze nie byłaś, na wystawę, do nowej kawiarni… W majówkę różne instytucje organizują specjalne pokazy, warsztaty, festiwale czy akcje – skorzystaj z tego.

Jeśli chcesz spędzić wolny czas aktywnie, a nie jesteś fanką biegania czy treningów na siłowni, to możesz połączyć to, co zdrowe z relaksem. Wybierz się na spacer, rozejrzyj się po zakątkach swojego miasta, a z pewnością poczujesz przypływ energii i nacieszysz się pięknymi widokami kwitnącej wiosennej przyrody.  A jeśli lubisz sport – wybierz coś w plenerze, bieganie na zewnątrz zamiast na bieżni, rower lub rolki… zaproś też przyjaciółki.

Skoro już mowa o przyjaciółkach – wykorzystajcie urlop na nadrobienie zaległości. Zróbcie sobie chociaż jeden wolny dzień na „babski wieczór”. Niech jedna z was ugości wszystkie na domowej kolacji ze wspólnym gotowaniem – idealne na taką okazję jest fondue, które nie tylko smakuje pysznie, ale i jego przygotowanie jest przyjemne. Do kolacji nie może zabraknąć wina! A jeśli wolicie wyjść z domu lub nie macie ochoty na gotowanie, znajdźcie jakąś nową knajpkę i przetestujcie ją.

Przed powrotem do pracy i końcem sielankowego weekendu, spędź trochę czasu sama ze sobą – obejrzyj film, poczytaj książkę, rozgrzesz się z ulubionego deseru, poddaj się rytuałom pielęgnacyjnym. Domowe SPA to idealny akcent na zakończenie urlopu. Peelingi, maski, balsamy… sprawią, że poczujesz się luksusowo we własnym domu i do pracy wrócisz wypoczęta, zadbana i pewna siebie!