Udostępnij

Miękkie jak aksamit i gładkie niczym jedwab – jak pielęgnować dłonie na co dzień?

Dłonie są na co dzień narażone na szereg czynników zewnętrznych, które mogą naruszać barierę ochronną ich skóry, tym samym powodując przesuszenia, podrażnienia i pęknięcia. Zmienne temperatury, zanieczyszczenia, środki chemiczne… Wszystko to ma wpływ na nasze ręce. Poza sezonem zimowym zdarza się nam jednak zaniedbywać ich pielęgnację, gdyż zwykle nie sprawiają wówczas problemów. Niesłusznie! Dłonie wymagają troski przez cały rok, aby ich skóra była zdrowa, gładka i długo młoda.

Obecna sytuacja znacząco wpłynęła na naszą codzienność, w tym nawyki pielęgnacyjnie, głównie związane z intensywnym oczyszczaniem dłoni. Zwracamy uwagę na higienę w zwiększonym stopniu, chcąc chronić swoje zdrowie. Wiąże się to z częstym myciem i dezynfekcją rąk. Skrupulatne stosowanie mydła oraz żeli antybakteryjnych jest obecnie priorytetem, jednak warto pamiętać również o właściwej pielęgnacji i regeneracji dłoni.

Popękane, piekące dłonie wyglądają nieestetycznie i wprawiają w dyskomfort. Do tego stają się podatne na przyspieszone procesy starzenia. Przy pielęgnacji dłoni warto działać zapobiegawczo – jak najwięcej czynności, w których nasza skóra ma kontakt ze środkami chemicznymi, należy wykonywać w rękawiczkach. Chronimy dzięki temu ręce przed substancjami o szkodliwym dla nich działaniu.

Stosowanie produktów nawilżających w codziennej pielęgnacji jest najskuteczniejszą metodą na utrzymanie zdrowego wyglądu i równowagi skóry. Każdego ranka i wieczora, przed snem, warto posmarować ręce właściwym kremem, który będzie dogłębnie je odżywiał, a zarazem działał ochronnie. W okresach, kiedy dłonie są szczególnie podrażnione czy suche, krem należy stosować po każdym ich myciu (lub aplikacji żelu antybakteryjnego). W ten sposób przywracamy harmonię w skórze, a także dokarmiamy ją substancjami aktywnymi o właściwościach nawilżających i wygładzających. Kremy do pielęgnacji dłoni Biotaniqe zapewnią im ukojenie oraz natychmiastową regenerację – wszystko za sprawą wyjątkowych składników naturalnych, takich jak naturalny sok z aloesu lub oczyszczający, detoksykujący węgiel.

Oprócz codziennej pielęgnacji, warto skórze dłoni zapewnić coś ekstra – terapię, która dogłębnie je odżywi i zregeneruje. Biotaniqe oferuje produkty do zadań specjalnych! Dwuetapowe zabiegi do rąk to profesjonalna pielęgnacja na najwyższym poziomie, którą z łatwością wykonasz w zaciszu domowym. Natychmiastowo przywracającą skórze dłoni miękkość i gładkość. Zabieg składa się z 2 kroków: złuszczającego peelingu, który usuwa martwe komórki skóry oraz niweluje przesuszenia, oraz skoncentrowanej maski, intensywnie nawilżające, regenerującej i odżywiającej skórę. Wybierz intensywną terapię wygładzającą na bazie filtrowanego śluzu ślimaka lub dogłębnie oczyszczającą, wykorzystującą detoksykujące właściwości węgla. Obie błyskawicznie pielęgnują dłonie, niwelując pęknięcia, szorstkości i przesuszenia. Skóra odżywa na nowo!