Udostępnij

Natural anti-aging – młoda skóra w zgodzie z naturą

Pielęgnacja anti-aging to jeden z najbardziej nośnych tematów w świecie beauty. Każda kobieta dochodzi do momentu w życiu, w którym zaczyna się zastanawiać: jak długo jeszcze będę wyglądać młodo? Jest to kwestia niezwykle indywidualna – składają się na nią geny, biologiczne predyspozycje, a także prowadzony tryb życia. Dotychczas nikt nie wymyślił receptury, która pozwoliłaby zatrzymać dla naszej skóry czas. Matka natura dostarcza nam jednak wiele bogactw, pozwalających na dłużej zachować młody wygląd. Wprowadzenie odpowiednich składników odżywczych do codziennej rutyny stanowi fundamentalne wsparcie dla cery. Nie możemy cofnąć czasu, ale możemy zminimalizować oznaki jego upływu na naszej skórze. Czym jest właściwie filozofia natural anti-aging?

Pielęgnacja natural anti-aging to jeden z najbardziej intuicyjnych trendów w świecie pielęgnacji. Koncept ten zakłada, iż na skórę najkorzystniej działają składniki pochodzące z natury. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów oraz pełnych chemicznych substancji produktów, surowce naturalne są łagodną i bezpieczną kuracją przeciwstarzeniową. Wspierają one naturalne funkcje skóry, a także wykorzystują jej potencjał do wytwarzania odmładzających składników aktywnych, takich jak kolagen czy elastyna. Właściwie dobrane surowce działają antyoksydacyjnie, pobudzają procesy naprawcze oraz chronią przed utratą jędrności i elastyczności.

Z upływem lat skóra zmaga się z problemami na kilku frontach: pojawiają się zmarszczki, wiotczeje, staje się szorstka i zszarzała, jest coraz bardziej delikatna, a zatem podatna na powstawanie bruzd. Każda nieprzespana noc, odejście od diety, zapalony papieros czy stresujący dzień w pracy staje się wówczas niebezpieczeństwem dla cery. Nie jest ona już tak odporna na negatywne czynniki zewnętrzne jak dotychczas. Coraz rzadziej możemy sobie pozwolić na wyskoki, takie jak niezmycie makijażu czy impreza zakrapiana alkoholem. Istotne więc, aby zapewnić skórze wsparcie, wspomóc jej prawidłowe funkcjonowanie. Aby prewencja przeciwstarzeniowa była skuteczna, pielęgnacja powinna być bogata w składniki o wielowymiarowym działaniu.

Przede wszystkim: antyoksydanty. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie młodości i zdrowego wyglądu cery. Przeciwutleniacze znaleźć można, przede wszystkim, w warzywach i owocach oraz witaminach. Warto szukać produktów, które zawierają, np. witaminę A, witaminę C czy witaminę E. Działają one na skórę niczym tarcza ochronna, która neutralizuje negatywne działanie wolnych rodników, czyli skutki stresu oksydacyjnego. Opóźniają procesy starzeniowe, poprawiają jędrność oraz elastyczność, a także wzmacniają barierę wodno-tłuszczową skóry, czyniąc ją bardziej odporną na niedoskonałości. Bogactwo antyoksydantów odnajdziecie w linii Vit C Kontrola Wieku od Biotaniqe. Wykorzystano w niej maksymalnie potencjał pielęgnacyjny witaminy C, dzięki specjalnym elastycznym liposomom zawierającym jej lewoskrętną oraz botaniczną odmianę. Działa przeciwstarzeniowo, naprawczo oraz przyspiesza syntezę kolagenu, dbając o witalność skóry.

Niezwykle istotne w pielęgnacji przeciwstarzeniowej jest dostarczenie cerze substancji odżywczych, które wspomogą procesy naprawcze oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia. Z wiekiem skóra cierpi na niedobór kwasu hialuronowego, ceramidów i kolagenu – substancji odpowiadających za regenerację, zapobieganie utraty wilgoci oraz wiązanie wody. Sprawia to, że cera jest bardziej podatna na podrażnienia, przesuszenia i powstawanie zmarszczek. Zapewnienie jej składników nawilżających i nadrobienie tych „braków” to sposób na ujednolicenie kolorytu, poprawienie struktury, a także uzyskanie pożądanej gładkości cery. Skóra nawilżona to skóra zdrowsza, piękniejsza i pełna blasku. Bombę odżywczą odnajdziecie w linii Terapia Śluzem Ślimaka od Biotaniqe, bazująca na połączeniu śluzu dwóch gatunków ślimaka, które fundują cerze prawdziwą metamorfozę. Dzięki zawartości, m.in.: kolagenu, kwasu glikolowego czy witamin, śluz regeneruję skórę. Przywraca jej gładkość, miękkość oraz jędrność.

Innowacyjna pielęgnacja bazująca na bogactwach natury to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów odmładzających. Wyjątkowym odkryciem w tej kwestii jest jad żmii – toksyna, która osłabia skurcze nerwowo-mięśniowe. Jej działanie przypomina działanie botuliny, która jest szczególnie popularna wśród kobiet korzystających z kosmetycznych zabiegów anti-aging. Wstrzyknięcie botuliny, choć niweluje widoczność zmarszczek, ma swoje minusy. Ogranicza możliwość ekspresji, często tworząc niechciany efekt „maski”. Linia Jad Żmii Efekt Botuliny z Biotaniqe została zainspirowana działaniem jadu żmii. Bazuje na zaawansowanym składniku skutecznie przeciwdziałającym zmarszczkom, którego właściwości naśladują naturalny jad żmii. Rozluźnia mięśnie, zapobiegając pojawianiu się bruzd oraz pogłębianiu się istniejących. Przynosi widoczne efekty – to sposób na wypełnienie zmarszczek bez igły.

Wiele można mówić również o korzystnym działaniu probiotyków, tak zwanych „dobrych bakterii” na organizm. Stosowane w pielęgnacji skóry zapewniają równowagę jej mikrobiomowi, poprawiając jego funkcjonowanie. Chronią skórę przed działaniem szkodliwych mikrobakterii, a zatem wpływają na zwiększenie jej odporności. Przyspieszają procesy regeneracji, hamują rozwój szkodliwych bakterii na skórze, przeciwdziałają niedoskonałościom… Dodatkowo wspomagają również głębokie nawilżenie cery, zwiększają jędrność oraz elastyczność – dzięki temu są skuteczne w kuracji odmładzającej. Źródłem probiotyków jest, np. kombucha, czyli fermentowana czarna herbata. Jej dobroczynne działanie wykorzystano w linii Black Tea od Biotaniqe. Stanowi ona bombę witaminową – zapobiega oksydacji i szkodliwemu procesowi glikacji, który niszczy kolagen i elastynę. Doskonale więc dba o jędrność oraz sprężystość skóry. Produkty z kombuchą to sposób na jednoczesną prewencję oraz kurację odmładzającą.

Pielęgnacja w zgodzie z naturą przynosi skórze niezbędne wsparcie, dzięki któremu procesy starzeniowe zwalniają. Korzystając z jej bogactw możemy działać wielowymiarowo, zapewniając cerze moc składników odżywczych, aby jak najdłużej cieszyć się młodym i świeżym wyglądem.