Udostępnij

Nie każda witamina C ma moc – dlaczego BioC8?

Witamina C przez ostatnie lata stałą się jedną z największych gwiazd w świecie pielęgnacji. Swoją popularność zawdzięcza kompleksowym właściwościom i uniwersalnemu działaniu.

Niezależnie od wieku, każdy typ cery skorzysta na stosowaniu produktów z zawartością witaminy C. Jest ona kluczowa w pielęgnacji przeciwstarzeniowej, w szczególności w walce ze stresem oksydacyjnym. To jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów – neutralizuje wolne rodniki, które powodują, m.in. zanieczyszczenie, podrażnienie, osłabienie oraz przyspieszone starzenie się skóry. Witamina C niweluje oznaki upływu czasu na skórze za sprawą swoich właściwości antyoksydacyjnych, ale i rozświetlających oraz stymulujących produkcję kolagenu. Do tego ujednolica koloryt skóry, redukuje przebarwienia, chroni przed promieniowaniem UV i widocznie upiększa skórę! Jej stosowanie pozwala na dłużej zachować (lub przywrócić) młody, promienny wygląd.

Pomimo swoich unikatowych walorów, witamina C nie zawsze przyniesie nam pożądane efekty. W produktach pielęgnacyjnych często wykorzystuje się jej podstawową, wodnistą postać, która cechuje się brakiem stabilności. Co to oznacza? Szybko traci swoje właściwości i nie działa tak, jak tego oczekujemy. Skonstruowanie dobrego kosmetyku na bazie witaminy C to skomplikowany proces. Na etapie wyboru produktów warto być więc selektywnym, aby pielęgnacja miała sens.

W Biotaniqe po licznych badaniach udało nam się stworzyć linię produktów opierających swoje działanie na zawartości witaminy C. Nie jest to jednak zwykła witamina! Została ona zastosowana w zaawansowanej formie – jako innowacyjny surowiec BioC8, który opracowano pod okiem wybitnego polskiego Profesora Farmacji.

Dwie skoncentrowane witaminy C zamknięto w elastycznych liposomach. To połączenie bogactwa natury oraz biotechologii: odmiany witaminy pobieranej z jagód Camu Camu z Amazonii (jednego z najlepiej przyswajalnych źródeł tej witaminy) oraz czystej pochodnej kwasu L-askorbinowego w formie lewoskrętnej. Liposomy BioC8 tworzą na skórze inteligentną (lecz niewidoczną) siatkę, która przez cały dzień chroni ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi oraz proporcjonalnie dozuje witaminę C. To innowacyjne rozwiązanie pozwala skórze korzystać z dobroczynnych właściwości tego wyjątkowego surowca przez 8 godzin! W tym czasie pod wpływem ciepła ludzkiego ciała tysiące niewidocznych liposomów bioC8 bezpośrednio po aplikacji uwalniają do głębokich warstw skóry dwie skoncentrowane witaminy C.

Dzięki tej unikatowej technologii efekty, o których dotychczas tylko marzyłyśmy, są na wyciągnięcie ręki! Zastosuj produkt z linii Vit C Kontrola Wieku, a przez cały dzień twoja skóra doświadczy pielęgnacji na najwyższym poziomie.