Udostępnij

NIEBEZPIECZNE TRENDY URODOWE –
LEPIEJ SIĘ ICH WYSTRZEGAĆ!

Internet nieustannie podbijają nowe trendy urodowe i makijażowe, które przeżywają swoje 5 minut sławy tylko po to, aby za chwilę zniknąć. Niektóre spośród nowych trików bywają wartościowe, jednak często są one niesprawdzone, wręcz niebezpieczne. Których szkodliwych trendów należy się wystrzegać?

Smarowanie twarzy wazeliną w celu dogłębnego nawilżenia – tak zwany slugging. Jest to rzekomo sprawdzony trik modelek z suchą skórą, który sprawia, że staje się ona gładsza, bardziej miękka i rozświetlona. Wazelinę, tak samo jak inne produkty o nadzwyczaj tłustej konsystencji (np. olej kokosowy, migdałowy), należy stosować jednak w bardziej przemyślany sposób. Mają one właściwości komedogenne, a więc zapychają pory, co sprzyja powstawaniu niedoskonałości. I przeważnie pozostawiają nieprzyjemne uczucie tłustej skóry! Wazelinę stosujcie albo na wyjątkowo przesuszone i podrażnione miejsca (punktowo), albo pozostańcie przy jej klasycznym przeznaczeniu – do regeneracji suchych warg.

Używanie dezodorantu jako bazy pod makijaż w celu utrzymania matowości skóry albo na makijaż, aby przedłużyć jego trwałość. Teoretycznie ma on zadziałać w ten sposób, ponieważ tworzy na twarzy sklejoną „skorupę” ochronną, jednak jest to bardzo niebezpieczne i szkodliwe dla skóry – nie używajcie ich wbrew należytemu przeznaczeniu.
Podgrzewanie eyelinera, żeby go zmiękczyć – niektóre kredki do oczu zasychają i przestają być zdatne do użytku. Najłatwiej rozgrzać je w palcach, jednak można spotkać się również z niebezpieczną techniką używania do tego zapalniczki, która zadziała zdecydowanie szybciej. Porada ta może być użyteczna, jednak należy z nią uważać – łatwo poparzyć delikatne okolice oczu.

Używanie kleju do domowych masek peel-off; kiedy rozpoczęła się dopiero moda na używanie masek węglowych peel-off wiele firm nie nadążało za wypuszczaniem nowych produktów, więc fanatyczki pielęgnacji na własną rękę szukały domowych sposobów, żeby je stworzyć. Substancją, która składałaby się na czynnik „peel-off” tej maski, miał być właśnie… klej. Zdecydowanie lepszą opcją będą jednak przetestowane przez firmy kosmetyczne i bezpieczne dla skóry maski peel-off.

Nie zawsze warto podążać za internetowymi poradami, ponieważ mogą być szkodliwe, a nawet niebezpieczne dla skóry! Miej zawsze na uwadze dobro swojej cery. Często gotowe rozwiązania są dla niej bardziej korzystne!

Kosmetyki Biotaniqe Biotaniqe zawierają bezpieczne i starannie wyselekcjonowane składniki. Nic nie znalazło się w nich przypadkowo. Zespół naszych technologów zadbał o to, aby każdy kosmetyk był skuteczny oraz stymulował skórę do regeneracji i odnowy. Kosmetyki Biotaniqe są przebadane dermatologicznie, a więc bezpieczne dla skóry. Cechuje je unikalne dwupoziomowe działanie. Ich skuteczność jest większa, ponieważ łączą w sobie dwie funkcje. Podstawowa to ochrona, wzmocnienie skóry i wspomaganie jej naturalnej odporności. Druga funkcja to silny efekt pielęgnacyjny odpowiadający za poprawę wyglądu.

Dowiedz się więcej o dwupoziomowości Biotaniqe