Udostępnij

OBALAMY MITY: SŁONECZNA PIELĘGNACJA Z WITAMINĄ C

Słoneczne, letnie dni przynoszą nam odpoczynek, jednak dla naszej skóry mogą być wyzwaniem. Ma ona wtedy szczególne potrzeby, o które musimy zadbać: jest to ochrona, ukojenie i nawilżenie. Składnik-klucz na tę porę roku to witamina C. Utarło się jednak przekonanie, że nie powinno się jej stosować w pielęgnacji, jeśli wystawiamy skórę na słońce – zupełnie niesłusznie.

Mitem dotyczącym witaminy C jest jej negatywne działanie na skórę narażoną na promieniowanie słoneczne. Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć produkty zawierające kwas askorbinowy, które, dzięki innowacyjnym formułom, cechują się wysoką stabilnością i dobrą przyswajalnością przez skórę. Ograniczyło to konieczność dodawania do kosmetyków substancji, które przeciwdziałałyby rozkładowi kwasu askorbinowego, a to one mogły narazić skórę na przebarwienia i podrażnienia.

Nadmierna ekspozycja na słońce jest przyczyną posłonecznych zmarszczek, przebarwień i zmęczonej, zszarzałej skóry. Ukojenie przyniesie jej witamina C, czyli kwas askorbinowy, który zredukuje uszkodzenia komórek wywołane przez promieniowanie UV i przyspieszy proces regeneracji po ekspozycji słonecznej. Zapobiega on także nadmiernemu wytwarzaniu melaniny, a więc i powstawaniu przebarwień.  Kremy z witaminą C skutecznie walczą z plamami pigmentacyjnymi oraz wyrównują koloryt skóry. Kwas askorbinowy wspomoże skórę wysuszoną upałami poprzez przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia i pobudzenie włókien kolagenu. Staje się ona nie tylko ujędrniona, ale i odmłodzona – silne działanie rozjaśniające witaminy C czyni cerę wizualnie piękniejszą i zdrowszą.

Produkty zawierające ten wyjątkowo skuteczny składnik powinny stanowić stały element pielęgnacji skóry, szczególnie latem, kiedy jest narażona na silne promieniowanie słoneczne. Linia Vit C Kontrola Wieku z Biotaniqe opiera swoje działanie na silnym działaniu odmładzającym, rozświetlającym i antyoksydacyjnym dwóch skoncentrowanych witamin C: lewoskrętnej oraz botanicznej, pochodzącej z unikalnych jagód Caum Camu, zamkniętych w elastycznych liposomach bioC8.

Sera rewitalizujące i ujędrniające wzbogacą skórę w składniki aktywne, aby dłużej cieszyła się gładkością oraz młodym wyglądem, natomiast seria kremów przyniesie jej ochronę i regenerację, z której skorzysta nie tylko latem.