Udostępnij

PEELING – ŁATWY SPOSÓB NA PROMIENNĄ CERĘ

Zabieg eksfoliacji jest jednym z najbardziej efektywnych kroków rytuału pielęgnacyjnego – to sposób nie tylko na oczyszczenie skóry, ale i jej błyskawiczne wygładzenie, rozświetlenie, a także odmłodzenie. Czym właściwie jest peeling, dlaczego jest potrzebny w pielęgnacji, jak go wykonywać i jak często?

Eksfoliacja to zabieg, który ma na celu złuszczenie martwego naskórka, aby wspomóc wytwarzanie nowych komórek skóry. Działa on przede wszystkim oczyszczająco – bardziej intensywnie niż żele czy płyny myjące odblokowuje pory oraz zapobiega powstawaniu zaskórników i niedoskonałości. Dzięki młodym komórkom skóra jest bardziej elastyczna, wyraźnie wygładzona i odświeżona. Właściwości te składają się na odmładzający efekt eksfoliacji, a sam masaż twarzy wykonywany przy okazji peelingu wpływa na lepsze ukrwienie skóry oraz czyni twarz rozświetloną i jasną. Peeling wzbogaci też pozostałe kroki twojej rutyny pielęgnacyjnej – po jego zastosowaniu skóra lepiej wchłonie składniki aktywne z serum, kremu czy maski.

Wyróżniamy kilka rodzajów peelingów: mechaniczny, enzymatyczny oraz takie, które są ich połączeniem. Peelingi mechaniczne zawierają w swoim składzie drobinki o różnej wielkości mocy ścierania, które wraz z masażem usuwają martwy naskórek (np. zmielone pestki moreli, łupiny orzechów, cukier trzcinowy czy sól morską). Są one polecane w przypadku cery tłustej i mieszanej, ponieważ działają najszybciej, zapobiegają powstawaniu niedoskonałości, zaskórników czy nadprodukcji sebum. Peelingi enzymatyczne szczególnie korzystne są w przypadku cery wrażliwej, skłonnej do zaczerwienienia i podrażnień. Łagodne kwasy i enzymy owocowe działają delikatnie, rozpuszczając martwe komórki bez konieczności wykonywania masażu skóry.

Mineralny Peeling Gommage 2w1 od Biotaniqe łączy działanie peelingu mechanicznego (dzięki mikroperełkom krzemowym) i enzymatycznego – przeznaczony jest do każdego typu cery, nawet tej wrażliwej, gdyż jego działanie oczyszczające jest delikatne, dodatkowo przyspiesza odnowę komórek i nie podrażnia skóry. Można go wmasować lub pozostawić na twarzy przez kilka minut, żeby pozwolić zadziałać enzymom z papai, a następnie spłukać. Zabieg eksfoliacji należy wykonywać raz w tygodniu, ewentualnie dwa przy cerze tłustej.

Peeling z linii Pure Detox to multifunkcyjny zabieg węglowy przeznaczony dla cery, która potrzebuje intensywnego złuszczenia. Dzięki mocy aktywnego węgla z bambusa „wyciągnie” ze skóry zanieczyszczenia niczym magnes, a zawarta w formulacji glinka kaolin ureguluje produkcję serbum! Może być stosowany na 3 sposoby – jako peeling, żel lub oczyszczająca maska.

Nie należy złuszczać naskórka, jeśli zmagamy się z silnym trądzikiem, ponieważ może to zaostrzyć zmiany zapalne. Nie powinno robić się tego szczególnie wtedy, gdy wychodzimy na dwór w słoneczny dzień. Skóra po peelingu jest „odsłonięta” i podatna na podrażnienia, więc konieczne jest jej odżywienie odpowiednim kremem nawilżającym.

Peelingi mogą zrobić wiele dobrego dla naszej skóry, jednak konieczne jest, aby dobierać je specjalnie do jej potrzeb – dopiero wtedy najlepiej wykorzystamy ich działanie!