Udostępnij

PEELINGI KWASOWE, GOMMAGE… KTÓRY WYBRAĆ?

Peeling to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Większości z nas jest on dobrze znany… ale czy na pewno?  Produkty złuszczające różnią się między sobą formułami, składem, a nawet sposobem stosowania. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym są peelingi kwasowe, co oznacza „gommage” i dlaczego peeling to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów, jakie mamy na półce, czytajcie dalej.

Zabieg eksfoliacji polega na złuszczeniu martwego naskórka w celu odblokowania porów i odnowy komórek skóry. Dzięki niemu cera jest głęboko oczyszczona i doskonale gładka. Peeling przeciwdziała niedoskonałościom, ale i ma właściwości odmładzające: uelastycznia i odświeża skórę, nadając jej młodzieńczego blasku.

Peelingi dzielą się zasadniczo na mechaniczne oraz enzymatyczne (zwane chemicznymi lub kwasowymi). Te pierwsze opierają swoje działanie na drobinach, które mają za zadanie „zetrzeć” martwy naskórek i natychmiastowo oczyścić skórę. Dobierając produkty o działaniu peelingującym, należy zwrócić uwagę na to, jakie drobiny są w nim zawarte. W przemyśle kosmetycznym często stosowane są drobiny polietylenowe, jednak dla cery właściwsze będą naturalne składniki – właśnie takie wykorzystujemy w produktach Biotaniqe. Mogą to być, np. zmielone pestki, łupiny, kawa czy mikroperełki krzemowe. Ponieważ są one niezwykle skuteczne w oczyszczaniu cery, stosowanie peelingów mechanicznych zaleca się cerze tłustej i mieszanej. Wykonywany przy zabiegu eksfoliacji masaż dodatkowo poprawia jej ukrwienie, sprawiając, że staje się rozświetlona.

Biotaniqe stworzył Węglowy Peeling-Żel-Maskę 3w1 z linii Pure Detox z myślą o skórze, która potrzebuje intensywnego złuszczenia. Dzięki działaniu aktywnego węgla i zawartej w formulacji naturalnej glince kaolin, produkt wyciąga ze skóry zanieczyszczenia niczym magnes oraz reguluje produkcję sebum. Może być stosowany zarówno jako peeling, jak i żel lub maska oczyszczająca.

Peelingi enzymatyczne opierają swoje działanie na zawartych w nich kwasach i enzymach owocowych, które osłabiają wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka, tym samym złuszczając go. Najczęściej stosowanymi w tego typu peelingach składnikami są kwasy AHA, kwas glikolowy, papaina (ekstrakt z papai) czy bromelaina (ekstrakt z ananasa). Peelingi chemiczne mogą być inwazyjne – te silniejsze odradza się przy skórze podatnej na podrażnienia. W Biotaniqe wykorzystujemy jednak tylko naturalne i łagodne składniki, które idealnie sprawdzą się nawet przy wrażliwej, przesuszonej cerze. Po zabiegu złuszczenia kwasowego skóra jest bardziej podatna na przyswojenie substancji odżywczych i nawilżających z serum oraz kremu, czyniąc je skuteczniejszymi.

Innowacyjny Mineralny Peeling Gommage 2w1 wzbogaca działanie klasycznych peelingów chemicznych gommage (z francuskiego „ścieranie gumką”) naturalnymi drobinami złuszczającymi. Peeling gommage to rodzaj peelingu enzymatycznego, który pozostawia się na skórze do zastygnięcia, a następnie spłukuje bez konieczności wykonywania masażu. Kosmetyk roluje się, a wraz z jego ścieraniem, usuwamy również martwe komórki naskórka. Przy spłukiwaniu produktu delikatnie wmasowujemy go w skórę, aby zapewnić skórze kompleksowy zabieg. Zapewni on efekt doskonałego wygładzenia i pobudzi odnowę komórek skóry – bez naruszania jej naturalnej bariery ochronnej.

Wypróbuj innowacyjnych peelingów Biotaniqe, aby zobaczyć jak z tygodnia na tydzień twoja skóra staje się gładsza, młodsza i naturalnie rozpromieniona!