Udostępnij

Potężna Moc Naprawcza Czarnego Kawioru

Czarny kawior zasłynął na świecie jako rarytas kulinarny i synonim luksusu… Uwielbiali go rosyjscy carowie, francuzi, a nawet (jak głosi legenda) Arystoteles! Kawior jest z nami od wieków – rzadki, wykwintny, pożądany.

Potencjał czarnego kawioru nie kończy się bynajmniej na kulinariach! To również niesamowicie drogocenny składnik aktywny, stosowany w najwyższej jakości kosmetykach do pielęgnacji. Z rybiej ikry w procesie produkcji wydobywa się skoncentrowaną esencję, która wnika w skórę, zupełnie ją odmieniając – na młodszą, bardziej promienną i gładką. Kawior jest tak bogatym i treściwym składnikiem, że w pielęgnacji odpowiada na większość potrzeb waszej skóry, szczególnie w sferze anti-aging! Co dokładnie  może dla was zrobić? Co najmniej 5 rzeczy!

Nawilżenie. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych oraz omega-3, dogłębnie nawilża skórę, zapewniając jej miękkość i zdrowy wygląd. Fosfolipidy dodatkowo regenerują naskórek i wspierając jego warstwę ochronna. Dzięki temu cera traci mniej wody, a więc staje się odporna na przesuszenia, podrażnienia oraz zaczerwienienia. Nawilżona skóra automatycznie wydaje się młodsza i czyni twarz bardziej wypoczętą.

Ochrona. Czarny kawior jest bogaty w antyoksydanty, co oznacza że niweluje negatywne skutki działania wolnych rodników. Czynniki środowiskowe, jak smog, spaliny czy promienie UV, mogą wyrządzić ogromne szkody na skórze, przyspieszając jej starzenie. Kawior działa zapobiegawczo, tworząc na powierzchni cery coś w rodzaju niewidzialnej tarczy ochronnej. Przynosi drugie życie nierównej, zszarzałej i zmęczonej skórze.

 

Anti-aging. Odmładzające działanie kawior zawdzięcza witaminom, antyoksydantom oraz peptydom (słynącym ze swojej skuteczności). Składniki te są pokarmem dla skóry – dają jej pożywienie, którego potrzebuje. Odżywiona cera jest pełna blasku i widocznie młodsza, wygląda zdrowo. Kawior wspiera także produkcję kolagenu, odpowiadającego za jędrność skóry. Kolagen zwiększa jej naturalną elastyczność i napięcie, a tym zapobiega powstawaniu zmarszczek i linii na twarzy.

Rozświetlenie. Kombinacja nawilżających, odżywczych, ochronnych i odmładzających składników aktywnych sprawia, że cera jest zabezpieczona na wielu poziomach. Zapewnienie odpowiedniego poziomu wody, tłuszczów oraz przeciwdziałanie wolnym rodnikom wydobywa ze skóry zdrowy, naturalny blask. Jej koloryt jest upiększony, a struktura – wyrównana. Kawior zawiera również potas, sól oraz wapno, które wspierają komórki skóry (wzmacniają ją) i przynoszą efekt rozświetlenia.

 

Regeneracja. Skóra, zwłaszcza w wieku dojrzałym, potrzebuje odbudowy. Z biegiem lat traci jędrność, odporność, staje się podatna na podrażnienia i wiotka. Kawior bogaty jest w proteiny, które stanowią budulec skóry – wspomaga zatem jej odbudowę. Jest mocniejsza i pełna energii. Oznaki starzenia oraz zmęczenia zostają zlikwidowane. Kompleks witamin wspiera naturalną odnowę komórek, potęgując efekt rewitalizacji.