Udostępnij

Woda probiotyczna pro.aQua

Nie bez znaczenia jest jakość i czystość wody, która zostanie użyta w formulacji, stanowi ona bowiem „fundament” kosmetyku.

Wiele preparatów dostępnych na rynku bazuje na wodzie wodociągowej, która może zawierać pierwiastki śladowe przyczyniające się do powstawania mikropodrażnień na skórze, a także wchodzić w niekorzystne reakcje chemiczne z zastosowanymi kosmetykami pielęgnacyjnymi czy kolorowymi. Każde mikropodrażnienie stanowi ogniwo zapalne do dalszych uszkodzeń skórnych, trądziku oraz kaskady procesów starzeniowych. Kosmetyk powinien być maksymalnie łagodny dla skóry już od swoich podstaw.

Mądre wsparcie dla Twojej skóry

Sercem i fundamentem kosmetyków Biotaniqe jest pro.aQua – świeża, oczyszczona woda Aqua Purificata z technologią probiotyczną.

Woda przeznaczona do kosmetyków Biotaniqe przechodzi restrykcyjny proces oczyszczania przy użyciu najdoskonalszego obecnie sposobu filtracji – odwróconej osmozy. Umożliwia on odfiltrowanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń czy minerałów obecnych w twardej wodzie.

Pro.aQua bazuje na korzyściach płynących z zawartości probiotyku Lactobacillus, który selektywnie oddziałuje na mikroorganizmy bytujące na skórze – aktywnie hamuje rozwój szkodliwych patogenów odpowiedzialnych za podrażnienia czy trądzik, przy jednoczesnym wspieraniu pożytecznej mikroflory skóry, która jest jej tarczą ochronną. Wzmacnia odporność skóry.

Bez niej żadna ingerencja w skórę nie jest aż tak efektywna.

Nowatorski koncept pro.aQua jest przeciwieństwem tradycyjnych antybakteryjnych surowców, które pozostawiają skórę „nagą”, „jałową” i bezbronną w obliczu warunków środowiska zewnętrznego. Pro.aQua neutralizuje wapń zawarty w twardej wodzie, przez co jego podrażniające działanie jest zminimalizowane.

Zawartość wody probiotycznej pro.aQua w każdym kosmetyku Biotaniqe zapewnia skórze naturalną ochronę, komfort i ukojenie.