Udostępnij

SUPERFOOD – DROGA DO PIĘKNEJ SKÓRY

Superfood – to hasło, o którym jest teraz głośno. Jeśli chodzi o trendy, współcześnie najwięcej słyszy się o tych, które wiążą się ze zdrowym trybem życia. Ze względu na liczne negatywne czynniki środowiskowe oraz stres, bardzo ważne jest, aby chronić nasze ciało i zapewnić mu harmonię. Superżywność wydaje się odpowiadać na te potrzeby – są to produkty niezwykle bogate w wartości odżywcze i bardzo korzystne dla organizmu. Na fali superfoods wybiły się, m.in. jagody goji czy nasiona chia. Poznać cudowne właściwości kilku najważniejszych pod kątem korzystnego wpływu na skórę – zapewne część z nich masz już w lodówce!

Pomidory – superfood nie musi być drogim, wymyślnym produktem. Czasem to najprostsze jedzenie jest najzdrowsze. Mają one nie tylko właściwości zdrowotne, ale i upiększające. Witamina C dotlenia i wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu ujednolica cerę, nadając jej zdrowego blasku.

Szpinak i wszystko, co zielone – to, że „zielenina” jest bardzo zdrowa i konieczna w diecie wiemy nie od dziś. Na wyróżnienie zasługuje szpinak, który zawiera przede wszystkim kwas foliowy – wspomaga on odbudowę komórek skóry, zwalniając przy tym procesy starzeniowe. Pamiętajmy też, że szpinak w większości składa się z wody, która wnika wgłąb skóry i intensywnie ją nawilża.

Awokado – tego owocu nie trzeba nikomu przedstawiać, bo święci triumfy już od kilku lat. Jest ono bogate w zdrowe tłuszcze, witaminę E i błonnik. I to tylko nieliczne z jego właściwości odżywczych! Jedzenie awokado wspiera metabolizm, układ krwionośny i usprawnia trawienie. Jego korzystny wpływ na cerę jest nieopisany – przeciwdziała wolnym rodnikom, ujednolica skórę, a do tego nadaje jej widoczny, naturalny blask!

Borówki – nie dość, że są niezwykle smaczne, są one naturalnymi antyoksydantami. Te niepozorne owoce spowalniają procesy starzenia się skóry, a także chronią przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Warto dodać, że to właśnie od owoców jagodowych i próby nazwania ich właściwości zdrowotnych rozpoczęło się definiowanie superżywności.

Na deser – matcha! Sproszkowane liście ręcznie zbieranej zielonej herbaty są skarbnicą antyoksydantów; substancji, które neutralizują działanie negatywnych czynników środowiskowych na skórę, dzięki czemu jest ona gładsza i wolniej się starzeje. Działa też przeciwzapalnie i detoksykująco, wspierając każdy typ cery, od tłustej po wrażliwą. Uważa się ją za najzdrowszą ze wszystkich herbat: można ją parzyć, ale i dodawać do napojów i deserów, żeby nadać im charakterystycznego smaku.

Drogę do pięknej cery zacząć trzeba od wewnątrz – najważniejsze, żeby dbać o organizm, pielęgnacja skóry kosmetykami to dopiero kolejny krok! Jeśli umiejętnie połączymy te dwa elementy, możemy zdziałać cuda!