Udostępnij

TRENDY MAKIJAŻOWE NA WIOSNĘ I LATO 2018

W tym sezonie, jak i przez kilka ostatnich, branża beauty zrobiła krok w stronę eksperymentalnego, editorialowego makijażu. Już nie boimy się przenosić mody z wybiegów na ulicę i próbować tego, co nowe i odważne. Zapomnijcie więc o perfekcyjnym, matowym makijażu, a zaszalejcie z kolorami, fakturami, wzorami. Jakie są trendy na nadchodzący sezon?

Zamień konturowanie na bronzing – powoli przemija moda na precyzyjne rzeźbienie twarzy i „baking”. Teraz króluje kalifornijski look – pełna złocistego blasku twarz, dzięki której będziemy sprawiać wrażenie, jakbyśmy właśnie wróciły z plaży. Bronzer nakładaj liberalnie – na policzki niczym róż, na powieki zamiast cienia, a nawet na nos, żeby uzyskać naturalną opaleniznę. Używaj do tego produktów w ciepłym odcieniu i delikatnie napigmentowanych.

Mokry makijaż – trend ten pokochało wiele gwiazd, widzimy go przede wszystkim na wybiegach. Sekret tkwi w formułach; zamiast produktów w pudrze, używaj takich w płynie lub kremie, a zamiast kosmetyków matujących, zakup rozświetlające.

Kocie oko na nowo to wariant dla bardziej doświadczonych – oprócz zwyczajnej „jaskółczej” albo kociej kreski na oczach, modne będą oryginalne, graficzne wzory. Podwójna kreska, kreska nad albo pod powieką, przedłużona kreska… Jest z czego wybierać. Spróbujcie też innych niż czarny kolorów – w szczególności bieli i grafitu.

Jaskrawe cienie już nie kojarzą się z eksperymentującymi nastolatkami czy gwiazdami lat 80-tych. Teraz kolorowe oko jest dla każdego. Jednolity, żywy cień podkreśli kolor tęczówek i urozmaici prosty, delikatny makijaż twarzy. Latem największe wrażenie zrobi kanarkowy, szmaragdowy i kobaltowy. Doskonale sprawdzą się też barwne smokey eye!

Ważne jednak, aby przede wszystkim zadbać o gładką i zdrową cerę, która sprawi, że makijaż będzie wyglądał nieskazitelnie. Stworzenie idealnej bazy zacznijcie od przemycia twarzy peelingiem i płynem micelarnym dostosowanym do potrzeb waszej skóry. Potem nałóżcie krem nawilżający, który powinien być nieodłącznym elementem rytuału pielęgnacyjnego. To piękna skóra sprawi, że naprawdę zabłyszczycie!