Udostępnij

WIĘCEJ SNU, MNIEJ ZAMIESZANIA –
JAK RANO ZAOSZCZĘDZIĆ CZAS?

Dźwięk budzika o świcie to jeden z najmniej przyjemnych odgłosów jakie znamy. Większość z nas nie jest rannymi ptaszkami, a wczesne godziny przed wyjściem do pracy kojarzymy z chaotycznym szukaniem stylizacji, szybkim makijażem i śniadaniem w biegu. Nie musi tak być – oto kilka porad, które pozwolą szybciej i bardziej efektywnie przejść przez poranną rutynę.

PRZEDE WSZYSTKIM PLANOWANIE!

Nie warto marnować czasu, który mogłybyśmy wykorzystać na sen, żeby szukać ubrań i pakować torebkę w pośpiechu. Sprawdź pogodę, zastanów się, jakie masz plany – wybierz stylizację już poprzedniego dnia. Wtedy rano wystarczy, że chwycisz to, co przezornie przygotowałaś. To samo dotyczy posiłków – są takie, które możesz pozostawić na noc w lodówce i kolejnego dnia mieć gotowe na śniadanie!

Skoro już mowa o pakowaniu torebki… Podstawowym pytaniem przed wyjściem jest zawsze: „czy wzięłam portfel, klucze, dokumenty i telefon?” Być może ten zestaw jest bardziej rozbudowany – tak czy inaczej, niech niezbędniki zawsze będą na swoim miejscu, co możesz, schowaj wieczór przed wyjściem do torebki.

WSZYSTKO, CO SIĘ DA – ZRÓB PÓŹNIEJ

Nie chodzi o planowania, lecz o „zapychacze”, przez które marnujemy cenny czas rano. Jeśli się śpieszysz, nie zatrzymuj się, aby poczytać gazetę, pooglądać telewizję czy sprawdzić maila. Jest to kuszące, ale możesz zrobić to w komunikacji miejskiej, podczas przerwy czy po powrocie do domu.

PORANNY RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY

Nieodłącznym elementem przygotowań jest rytuał pielęgnacyjny, który pozwala nam złapać oddech. Często mamy na niego niewiele czasu – trzeba więc wybrać najważniejsze, podstawowe kroki, których nie możemy pominąć.

  1. OCZYSZCZANIE: Dokładnie umyj twarz; nawet, kiedy śpimy, gromadzą się na niej bakterie. Wybierz delikatny żel micelarny lub mocniejszy preparat do eksfoliacji.
  2. NAWILŻANIE: Podstawą pielęgnacji jest też odpowiedni krem: ważne, aby był lekki, nie zapychał porów i nie powodował świecenia cery. Kremy Biotaniqe posiadają aksamitną, hydrożelową konsystencję, która zapewnia skórze idealny komfort.

  3. KREM POD OCZY: Nawilżanie zakończ nałożeniem kremu pod oczy (np. z filtrowanym śluzem ślimaka czy witaminą C), który zwalczy poranną opuchliznę i doda skórze energii.

Te 3 kroki to podstawa – nie pomijaj ich, nawet jeśli przygotowujesz się w pośpiechu!

Poranki mogą być spokojniejsze niż myślisz: ważne, aby mądrze rozporządzać czasem i znaleźć swoje priorytety! Dzięki temu będziesz mogła sobie pozwolić na dłuższe śniadanie, poranną rozmowę czy wymyślny makijaż.