Udostępnij

WITAMINA C – ELIKSIR MŁODOŚCI 2018 ROKU

Truizmem jest, że witamina C to samo zdrowie – działa na nasz organizm nie tylko od wewnątrz, ale i świetnie wpływa na wygląd skóry. Działanie zawartego w niej kwasu askorbinowego jest wszechstronne: dermatolodzy są zgodni, że wspomaga walkę z trądzikiem, przetłuszczającą się cerą, wolnymi rodnikami, ale przede wszystkim ma właściwości odmładzające. Witamina C stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych składników kosmetycznych przez ostatnie 2 lata i okrzyknięto ją eliksirem młodości, który przywraca dojrzałej cerze promienny wygląd. Jakie jeszcze korzyści przynosi jej stosowanie?

To skuteczny antyoksydant, a więc przeciwdziała wolnym rodnikom i szkodliwemu działaniu zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak pył, smog, spaliny czy dym papierosowy. Dzięki temu spowalnia proces starzenia się skóry, jednocześnie ją reperując. Drobne zmarszczki są mniej widoczne, a powstawanie kolejnych jest opóźnione. Regeneruje także witaminę E, kolejną „witaminę młodości” – ich wspólne działanie odmładza i wyraźnie poprawia stan cery.

Witamina C przyspiesza także syntezę kolagenu; białka, które sprawia, że cera jest bardziej jędrna i nawilżona. Produkcja kolagenu z wiekiem maleje, a więc skóra staje się bardziej delikatna, mniej odporna, na powierzchni ujawniają się bruzdy i zmarszczki. Witamina C zawarta w produktach pielęgnacyjnych ułatwi wytwarzanie kolagenu w większych ilościach, abyśmy mogły dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Składnik ten przynosi widoczne efekty upiększające. Nie tylko zmniejsza widoczność zmarszczek, nawilża i reperuje cerę, ale i poprawia jej koloryt. Komórki skóry są lepiej dotlenione i staje się ona jaśniejsza. Witamina C działa niczym naturalny rozświetlacz, dlatego często dodaje się ją do kosmetyków, które mają przywrócić cerze blask.
Sprawdzi się także na cerze tłustej, a nawet trądzikowej: zapobiega utlenianiu się sebum, pomaga zagoić trądzik, zlikwidować istniejące wypryski i przebarwienia oraz zapobiega powstawaniu kolejnych. Skóra stopniowo staje się mniej tłusta, wygląda na ujednoliconą i zdrową.

Witamina C zawarta w preparatach może jednak utleniać się w kontakcie ze środowiskiem i wskutek tego stracić na swoich cennych właściwościach. Linia Vit C Kontrola Wieku Biotaniqe, aby uporać się z tym problemem, wykorzystuje w swoich produktach zaawansowaną technologię – innowacyjny surowiec BioC8, który w specjalnych elastycznych liposomach zamyka czystą pochodną kwasu L-ascrobinowego i naturalną witaminę C pochodzącą z jagód Camu Camu. Liposomy sprawiają, że witamina C dociera do wnętrza komórek i jest dozowana do głębokich warstw skóry równomiernie przez 8 godzin!

Sama przekonaj się o jej wyjątkowo kompleksowych właściwościach i wypróbuj kosmetyki z odmładzającej serii Vit C Kontrola Wieku – to produkty na każdy wiek (od 30+ do 70+) o zróżnicowanej formule. Stosując je komplementarnie, a zauważysz efekty niemalże od razu.