Udostępnij

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KREMACH DO TWARZY

Krem to najpopularniejszy, a zarazem najbardziej kluczowy produkt pielęgnacyjny – zawsze powinien być nakładany na koniec rutyny, aby ulokować wszystkie przyjęte wcześniej składniki aktywne (z toniku, serum czy esencji). Chroni on przed utratą cennych substancji odżywczych i wilgoci, niezbędnej do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia. Odpowiedni krem odżywi i zregeneruje skórę, a także wspomoże jej naturalną barierą ochronną, dzięki czemu dłużej będziemy się cieszyć jej rozświetlonym i zdrowym wyglądem.

Jak dobrać właściwy krem?

Krem do twarzy jest uniwersalnym składnikiem rytuału pielęgnacji – potrzebuje go każda z nas. W sklepach możemy wybierać spośród niezliczonej ilości kremów, a dokonując wyboru powinnyśmy kierować się rozmaitymi czynnikami, aby uzyskać oczekiwane efekty.

Produkt powinien być dostosowany przede wszystkim do typu cery i problemów, z jakimi się zmaga – przesuszona skorzysta na tłustszej konsystencji i intensywnym działaniu reperującym, natomiast trądzikowa wymaga przede wszystkim detoksykacji oraz zmatowienia. Szczególne potrzeby ma także cera wrażliwa i naczynkowa, dla której priorytetem jest ukojenie i złagodzenie stanów zapalnych.

 

Powinnyśmy pamiętać, żeby przy pielęgnacji uwzględniać także czynniki zewnętrzne, np. porę roku, temperaturę (intensywne mrozy, ale i upały, działają na skórę podrażniająco i wysuszająco) oraz porę dnia. Zadaniem kremu na dzień jest ochrona skóry przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak zmienne temperatury, spaliny, dym papierosowy czy smog, a także zapewnienie jej optymalnego nawilżenia. Najczęściej stosujemy wtedy emulsje o lekkiej konsystencji, które ukoją skórę i utrzymają w niej właściwy poziom wody, bez uczucia obciążenia. Krem na noc ma zregenerować skórę po całym dniu, cechuje się zwykle bardziej tłustą i treściwą konsystencją, zapewnia jej rewitalizację i odnowienie.

Skuteczne odmłodzenie

Każda skóra ma wyjątkowe potrzeby – zadbają o nie wyspecjalizowane kremy, mające zapobiegać powstawaniu niepożądanych zmian skórnych. Z biegiem lat na pierwszy plan wysuwają się kremy przeciwzmarszczkowe, stosowane przede wszystkim na noc, które pomagają na dłużej zachować młodą i jędrną skórę. Taki produkt powinien być bogaty w składniki aktywne i witaminy, aby dostarczyć cerze dojrzałej potrzebne substancje odżywcze. Linia Korean Beauty z Biotaniqe zainspirowana tradycją koreańskiej pielęgnacji o skutecznym działaniu anti-aging stworzyła dwa kremy do twarzy nakierowane na jej odmłodzenie: Krem Ujędrniający z fermentowanymi proteinami ryżowymi intensywnie nawilża i wygładza skórę, hamuje oznaki starzenia i zwiększa elastyczność skóry, natomiast Przeciwzmarszczkowy Krem Rozświetlający, dzięki działaniu fermentowanego czerwonego żeń-szenia pozwala jej zachować naturalny blask, poprawia jej strukturę i redukuje widocznośc zmarszczek, nadając jej wyraźnie odmłodzony wygląd.

Specjaliści Biotaniqe opracowali szereg zaawansowanych kremów dopasowanych do różnych typów skóry:

  • linia TERAPIA ŚLUZEM ŚLIMAKA dla skóry potrzebującej odmłodzenia, wygładzenia i ujędrniania
  • linia PURE DETOX dla cery tłustej, mieszanej oraz z tendencją do powstawania niedoskonałości

 

  • linia GREEN DETOX dla cery zmęczonej, potrzebującej rewitalizacji
  • linia KOREAN BEAUTY zapobiegająca oznakom starzenia

Rozwiąż Quiz, i stwórz swój indywidualny rytuał pielęgnacyjny na bazie kosmetyków idealnie skrojonych na miarę potrzeb Twojej skóry > https://swiadomepiekno.onet.pl/quiz