Udostępnij

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ
O OCZYSZCZANIU SKÓRY

Twarz jest jednym z niewielu miejsc na ciele człowieka, które są stale odkryte. Na skórze osadza się wszystko, z czym ma kontakt w ciągu całego dnia: kurz, smog, dym papierosowy czy spaliny samochodowe. Ważne więc, aby o nią dbać, codziennie ją oczyszczając – zarówno rano, jak i wieczorem. Dowiedz się, dlaczego oczyszczanie jest kluczowym krokiem pielęgnacji i jak poprawnie je wykonywać.

Fundament pielęgnacji

Zanieczyszczenia sprzyjają powstawaniu niedoskonałości, odbierają skórze blask i zdrowy koloryt, a także przyspieszają procesy starzeniowe. Żeby temu zapobiec, należy oczyszczać ją zarówno rano, jak i wieczorem. Tylko prawidłowo oczyszczony oraz zmiękczony peelingiem naskórek przyjmie składniki aktywne z serum, kremów czy masek, stosowanych w celu odżywienia i zregenerowania skóry. Odpowiednie oczyszczenie uczyni twoją pielęgnację znacznie skuteczniejszą!

Czego szukać, a czego unikać?

Rytuał oczyszczania powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Ważne, aby unikać agresywnych produktów, które mogą naruszyć naturalną barierę skóry, sprawiając, że stanie się nadreaktywna i podatna na podrażnienia oraz powstawanie niedoskonałości. Wystrzegaj się substancji SLS, SLES, parabenów oraz olejów mineralnych w składzie – zamiast tego szukaj łagodnych konsystencji żelowych i naturalnych składników (np. wyciągów kwiatowych, glinek czy probiotyków) o dobroczynnym wpływie na skórę.

Oczyszczanie 3D –
nowy sposób na pielęgnację

Pobieżne umycie twarzy płynem myjącym może nie być wystarczające. Jeśli chcemy uzyskać efekt doskonale wygładzonej skóry, musimy dogłębnie się nią zająć. Wybierz 3-etapowe oczyszczanie produktami Biotaniqe z linii Makro Demakijaż i Mikro Oczyszczanie:

  • Zacznij od demakijażu, aby usunąć kosmetyki kolorowe i powierzchniowe zanieczyszczenia. Użyj w tym celu Żel Micelarny z linii Makro Demakijaż, który błyskawicznie sobie poradzi nawet z mocnym makijażem.
  • Uzupełnij rytuał mikrooczyszczeniem, w celu zlikwidowania niewidocznych pozostałości makijażu, sebum i resztek zanieczyszczeń. Użyj delikatnego Żelu do Mycia Twarzy z linii Micro Oczyszczanie.
  • Rytuał zakończ dogłębnym kosmetykiem peelingującym, który nie tylko usunie martwy naskórek, ale i spenetruje głębsze warstwy skóry, dokładnie ją oczyszczając i odświeżając. Doskonały w tym celu będzie Mineralny Peeling Gommage 2w1, który łączy w sobie działanie enzymatyczne i naturalnie ścierające.

Innowacyjne oczyszczanie z Biotaniqe

Biotaniqe stworzył unikatowe żele micelarne, które doskonale oczyszczą skórę, a także będą odpowiadać na jej indywidualne potrzeby. Zawierające, m.in.: naturalne wyciągi kwiatowe, węgiel aktywny czy witaminę C, odżywią i upiększa cerę. Dzięki technologii mikromiceli, niczym magnes „wyciągną” ze skóry zanieczyszczenia, błyskawicznie ją odświeżając. Żel do Mycia Twarzy z linii MicroPurifying oraz Węglowy Żel Myjący z linii Pure Detox dogłębnie ją oczyszczą, zapobiegając niedoskonałościom, a Mineralny Peeling Gommage 2w1, łączący działanie peelingu enzymatycznego oraz mechanicznego, doskonale złuszczy skórę, aby wyglądała jak nowa!