Udostępnij

Wszystko, czego nie wiedzieliście o pielęgnacji stóp.

Stopy przeważnie nie są naszym priorytetem, jeśli chodzi o pielęgnację. Oprócz kąpieli i pryszniców (ewentualnie zabiegów pedicure), pozostawiamy je samym sobie. Czytajcie dalej, jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zadbać o stopy, by wspaniale prezentowały się w sandałkach, na plaży, nad basenem… Ale i – czego nie robić. Dziś obalamy mity o pielęgnacji stóp i proponujemy rutynę, która totalnie zmieni wasze podejście!

 

Najbardziej błędnym przekonaniem na temat pielęgnacji stóp jest to, że… wcale one jej nie potrzebują. Dopiero latem, kiedy pokazujemy stopy, dostrzegamy ich niedoskonałości – zgrubienia na piętach, odciski, suche skórki, szorstkości… To wszystko zwykle jest rezultatem zaniedbania ich w ciągu roku. Zamiast więc na ostatnią chwilę szorować nogi i nakładać na szybko krem przed wyjściem, lepiej zabezpieczyć się zawczasu i stosować regularną pielęgnację. Kolejnym mitem jest to, że stopy należy traktować pumeksem. Lepiej się go wystrzegać! Stopy wcale nie potrzebują silnych, fizycznych zabiegów. Wbrew pozorom skóra na nich jest naprawdę delikatna. Odradzamy więc tak inwazyjną ingerencję.

 

Jak więc powinna wyglądać właściwa pielęgnacja na co dzień? Przede wszystkim istotna jest higiena – stopy w ciągu dnia pocą się i brudzą bardziej niż inne części ciała. Podczas prysznica czy kąpieli warto poświęcić im trochę uwagi, dokładnie czyszcząc je mydłem bądź żelem. Z rana polecamy też stosowanie mgiełki lub dezodorantu, które w ciągu dnia przynoszą poczucie świeżości i utrzymują przyjemny zapach. Stopy w ciągu dnia ocierają się o buty, są podatne na przetarcia, pęknięcia na skórze i szorstkości. Najważniejszą częścią rutyny jest zatem krem odżywczy – to on zapewnia miękkość i gładkość stopom, działając zarazem ochronnie. Jeśli chcemy uzyskać widoczne efekty, grubą warstwę nakładamy na noc. Krem będzie pracował na skórze, a my rano obudzimy się z pięknymi, zadbanymi stopami.

 

 

Pielęgnacja stóp to nie tylko kremy. Powstaje obecnie wiele produktów, które pozwalają wznieść nasze codzienne rytuały na jeszcze wyższy poziom. Produkty do ciała stają się coraz bardziej zaawansowane, niemalże tak jak kosmetyki do twarzy! Naszym ulubieńcem, jeśli chodzi o produkty do stóp, są skarpetki złuszczające! Skoro peelingujemy twarz i ciało, dlaczego by nie spróbować tego na stopach? Skarpetki złuszczające z Biotaniqe to profesjonalny zabieg, który przynosi efekt eksfoliacji i intensywnego wygładzenia skóry stóp. Dzięki zawartości aktywnej esencji, usuwają martwy, zrogowaciały naskórek. Koniec z odciskami i zgrubieniami. Skóra stóp jest świeższa, gładsza, bardziej miękka. Jak nowa! Mamy dla was dwa warianty – z węglem aktywnym (który wyciąga ze skóry toksyny i balansuje ją) lub ze śluzem ślimaka (który silnie regeneruje i przywraca odpowiedni poziom nawilżenia).

 

Dbanie o stopy to nie tylko pielęgnacja. Podczas rytuałów warto dodatkowo wykonać masaż – śródstopia, pięt, palców, kostek. Nacisk na odpowiednie miejsca sprawia, że odczuwamy ulgę, relaksujemy się i resetujemy. Przydaje się zwłaszcza w stresowych okresach, kiedy często zapominamy o tym, by swoje ciało traktować z miłością i troską. Pielęgnacja z masażem staje się więc małą przyjemnością – wystarczy kilka minut wolnego czasu!

Gładkie i zadbane stopy są prawdziwą ozdobą nóg – wisienką na torcie, dzięki którym błyszczymy! W komplecie z pomalowanymi paznokciami i eleganckimi sandałkami mają niesamowity efekt. Zwłaszcza latem warto więc poświęcić trochę czasu na pielęgnację stóp. Piękne stopy stają się naszym atutem, ale nie tylko… Te rytuały to forma self-care, chwila dla siebie i swojego ciała. Spróbujcie same, by się przekonać!