Udostępnij

Wyspa Jeju – jak stała się ulubieńcem fanek pielęgnacji?

KOREAŃSKI CUD NATURY

Jeju, nazywane często “koreańskimi Hawajami”, to miejsce do którego co roku zjeżdżają turyści z całego świata. Nie jest to jednak zwykły kurort turystyczny – wyspa Jeju przez lata stała się mekką fanek pielęgnacji. Od  2007 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a niedawno została także ogłoszona jednym z 7 nowych cudów natury. Wszystko za sprawą ekosystemu bogatego w rośliny, które nie występują w żadnym innym miejscu na Ziemi.

MAGIA WULKANICZNEJ ZIEMII

Wyspa Jeju leży na zachód od wybrzeża Korei Południowej. Powstała miliony lat temu przez erupcję wulkanów, które stworzyły na niej idealne warunki do rozkwitu flory. Jeju zasłynęło jako jedno z najczystszych miejsc na świecie oraz dom dla licznych gatunków roślin, które stosowane w kosmetyce stanowią drogocenne składniki pielęgnacyjne. Przedstawiciele globalnych koncernów przyjeżdzają na tę wyspę specjalnie, aby je poznać i pozyskać!

ROŚLINNE ZŁOŻA MŁODOŚCI

Na wyspie Jeju rosną takie rośliny jak kamelia, opuncja czy hodowana w najczystszym powietrzu zielona herbata. Znaleźć można tam również kwiat lotosu, czerwony żeń-szeń oraz unikalne koreańskie zioła. Są to składniki o silnym działaniu pielęgnacyjnym, które w naturalny sposób spowalniają starzenie skóry, jednocześnie ją odżywiając i upiększając. Surowce te stanowią bazę kosmetyków koreańskich, dzięki czemu Azjatki przez lata cieszą się młodą, zdrową, rozświetloną cerą. Stosując produkty do pielęgnacji oparte na składnikach z wyspy Jeju zapewniamy sobie naturalną kurację odmładzającą, pełną  antyoksydantów i witamin.

KOREAŃSKA RECEPTA NA SUKCES

To właśnie surowce botaniczne są sercem koreańskiej pielęgnacji. Ich naturalne pochodzenie sprawia, że są bezpieczne dla skóry oraz odpowiadają potrzebom kobiet o każdym typie cery, niezależnie od jej wrażliwości. Łącząc naturalny skład z kompleksowym rytuałem zorientowanym na wieloetapowość zabezpieczamy swoją cerę na każdym polu: odżywienia, oczyszczenia, nawilżenia i odmłodzenia.

TECHNOLOGIA W ZGODZIE Z NATURĄ

Dzięki nowym technologiom, pielęgnacja ta może stać się jednak jeszcze skuteczniejsza! Linia Korean Beauty od Biotaniqe z wykorzystywanych surowców roślinnych wydobywa to, co najlepsze, tworząc skoncentrowane ekstrakty, których już niewielka ilość dostarcza cerze wszystkich dobroczynnych właściwości, jakie ma do zaoferowania natura. W niektórych z produktów dodatkowo przeprowadzono proces fermentacji, który – jak udowodnili naukowcy – znacząco zwiększa skuteczność składników. Za jego sprawą są one lepiej przyswajalne, a więc lepiej działają. Korean Beauty to kompleksowa linia, która stanowi hołd dla koreańskiej pielęgnacji. Pozwoli ci odkryć magiczny świat wzgórz wyspy Jeju – porośniętego mchem domu dla roślin, których nie sposób znaleźć w żadnym innym miejscu.