Udostępnij

ŻEŃ-SZEŃ. TRADYCYJNA RECEPTURA NA MŁODĄ SKÓRĘ

Żeń-szeń nie bez powodu nazywany jest często królem ziół – od wieków znane są jego niezwykle wartościowe dla organizmu właściwości, z których korzystamy zwłaszcza w kosmetyce. Warto zwrócić uwagę na jego koreańską odmianę, która wciąż zyskuje na popularności ze względu na jej intensywne działanie przeciwstarzeniowe.

O działaniu upiększającym

Żeń-szeń widocznie upiększy skórę – niezależnie od jej typu i wieku. Skutecznie dotlenia i odżywia jej komórki oraz poprawia krążenie krwi, przywracając zszarzałej cerze witalność i  naturalne rozświetlenie. Cera staje się rozjaśniona i pełna blasku, a jej koloryt – wyrównany.

Walka ze stresem oksydacyjnym

Czerwony żeń-szeń to rozwiązanie na problemy skórne spowodowane stresem oksydacyjnym – zmorą XXI-ego wieku, przed którą musimy się chronić. Właściwości antyoksydacyjne tej wyjątkowej rośliny sprawiają, że jest ona niezastąpiona w walce z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak smog, spaliny, zanieczyszczenia miejskie czy dym papierosowy. Przyspieszają one starzenie się skóry oraz osłabiają jej barierę ochronną, sprawiając, że staje się poszarzała i zmęczona. Żeń-szeń cofa oznaki stresu oksydacyjnego, pobudzając procesy odnowy i regeneracji skóry, której struktura widocznie się poprawia.

Magia Anti-Aging

Niezależnie od wymienionych korzyści płynących ze stosowania żeń-szenia w pielęgnacji, jego cechą rozpoznawczą jest widoczne odmłodzenie skóry. Wspomaga syntezę kolagenu, dzięki czemu komórki skóry zostają wzmocnione. Jest ona intensywnie ujędrniona, zyskuje na napięciu oraz uelastycznieniu. Żeń-szeń działa też przeciwzmarszczkowo – redukuje widoczność istniejących zmarszczek i zapobiega powstawaniu kolejnych, nadając skórze gładki wygląd. Rewolucyjne dla przemysłu kosmetycznego okazało się zastosowanie procesu fermentacji, aby wydobyć z żen-szenia jeszcze skuteczniejsze działanie odmładzające i go biouaktywnić. Biotaniqe w swojej nowej linii Korean Beauty wykorzystał tę innowację i stworzył Przeciwzmarszczkowy Krem Rozświetlający o hydrożelowej konsystencji, który zapewnia skórze doskonałe nawilżenie oraz spłyca zmarszczki. Sfermentowany żeń-szeń jest symbiotyczny ze skórą, co oznacza, że jest lepiej przez nią przyswajalny i wspomaga jej naturalne funkcje. To najbardziej efektywna metoda na wykorzystanie potencjału tej wyjątkowej rośliny!