Udostępnij

DLACZEGO TWOJA SKÓRA SZYBCIEJ SIĘ STARZEJE?

Wraz z pojawianiem się pierwszych oznak starzenia się skóry, zaczynamy zastanawiać się nad tym, co przyspiesza ten proces i czy jest możliwe jego zminimalizowanie? Czasu niestety nie da się zatrzymać, jednak są zachowania, które znacząco pogarszają stan naszej cery – jeśli zaczniemy z nimi walczyć, będziemy mogły dłużej cieszyć się młodą skórą.

Spanie w makijażu lub niedokładny demakijaż

Nie od dziś wiadomo, że spanie w makijażu to jeden z największych grzechów urodowych, jednak wiele z nas wciąż nie bierze sobie tego do serca. To właśnie wtedy, gdy śpimy, nasza skóra ma szansę odetchnąć i się zregenerować. Niedokładny demakijaż lub jego brak jest dla niej dodatkowym obciążeniem, powoduje zapychanie się porów, powstawanie wyprysków i pogarsza stan cery.

Nadmierne dotykanie

Kolejny częsty błąd to nadmierne dotykanie, pocieranie i naciąganie skóry twarzy – jeśli nie traktujemy naszej twarzy z odpowiednią delikatnością, to sprzyjamy powstawaniu zmarszczek (zwłaszcza w okolicach oczu) i rozprzestrzenianie się bakterii. Ważna wskazówka – najzdrowszy dla cery jest sen na plecach, ponieważ wtedy twarz nie dotyka poduszki i skóra się nie „ugniata”. Pamiętajcie także, aby delikatnie wcierać kremy i nakładać makijaż.

Przesuszanie skóry

Dla posiadaczek skóry trądzikowej i tłustej zazwyczaj priorytetem jest wstrzymanie nadprodukcji sebum i zminimalizowanie wyprysków, przez co zdarza im się bagatelizować nawilżanie. Niesłusznie, gdyż kluczem do młodego wyglądu skóry jest jej dogłębne nawodnienie. Sucha skóra staje się cienka i wrażliwa, na skutek czego szybciej się starzeje.

Chroniczne podrażnienia skóry

Skóra, która nieustannie jest podrażniona, zaczerwieniona i z mikrourazami jest dużo bardziej narażona na przyspieszone procesy starzeniowe. Warto wybrać wyspecjalizowane kosmetyki Biotaniqe, których podstawową funkcją jest złagodzenie i ukojenie cery, dzięki wodzie probiotycznej pro.aQua. Pro.aQua bazuje na korzyściach płynących z zawartości probiotyku Lactobacillus, który wspiera pożyteczną mikroflorę skóry, będącą jej tarczą ochronną. Woda pro biotyczna koi, łagodzi, przywraca cerze idealny komfort.

Dowiedz się więcej o właściwościach pro.aQua

Zanieczyszczenia powietrza

W dobie wielkich miast i smogowych epidemii to właśnie środowisko stanowi jedno z największych zagrożeń dla naszej skóry – spaliny, zanieczyszczenia, dym papierosowy wnikają w głąb skóry i od środka jej szkodzą. Wolne rodniki znacząco przyspieszają proces starzenia się cery, dlatego warto zainwestować w produkty z linii Anti-Pollution Biotaniqe, które tworzą na skórze niewidoczną barierę ochronną, aby stopować kaskadę procesów starzeniowych wywołanych czynnikami zewnętrznymi.

Poznaj produkty z linii Anti-Pollution

Tryb życia

Nic nie ma jednak tak dużego wpływu na procesy starzeniowe, jak niezdrowy tryb życia: deficyt snu, nadmiar alkoholu, stres, opalanie się bez filtrów przeciwsłonecznych… To wszystko odbija się na naszym wyglądzie. Dbaj więc o odpoczynek, pij dużo wody, jedz zdrowo i połóż się czasem spać przed północą. Rozsądek może zdziałać dla skóry więcej niż kosmetyki!